Управління водних ресурсів: Загибель риби в районі насосної станції у Леськах може бути спричинена надмірним використанням людьми пральних засобів
- Подробности
- Создано 10.09.2015 14:35
За інформацією Черкаського регіонального управління водних ресурсів, у зв’язку з масовою загибеллю риби на березі Кременчуцького водосховища в районі с. Леськи їхньою лабораторією моніторингу вод та грунтів було здійснено відбір проб та проведення аналізу води.
При виїзді на місце події при обстеженні підвідного каналу до насосної станції головної Черкаської зрошувальної системи в районі с. Леськи спеціалісти зафіксували інтенсивний розвиток синьо-зелених водоростей у водоймі. Синьо-зелені водорості - це бактерії. В період «цвітіння» ці бактерії виділяють токсичні речовини. При значному підвищенні біомаси водоростей (до 500 г/ м 3) з’являється біологічне забруднення, в результаті якого значно погіршується якість води, зменшується прозорість, змінюється кольоровість, кислотність, в‘язкість, спектральний склад сонячної радіації, що потрапляє у водну товщу в результаті розсіювання та поглинання водоростями сонячних променів. У процесі життєдіяльності синьо-зелених водоростей, особливо в період «цвітіння», в водоймі підвищується вміст сірководню і аміаку. Ці речовини мають характерний неприємний запах і згубно діють на інші живі організми. Також водорості під час гниття виділяють ізопропілмеркаптан, диметилмеркаптан, диметилсульфід тощо. Токсична дія синьозелених водоростей проявляється в масовій загибелі гідробіонтів, риби, водоплаваючої птиці і домашніх тварин. Виникає дефіцит розчинного кисню, який використовується для дихання водоростей, а також розклад органічної маси. У людини при отруєні токсинами таких водоростей розвивається алергія, харчова інтоксикація.
Одним із можливих факторів загибелі риби може бути скид забруднюючих речовин у водойми і як наслідок ще більш бурхливий розвиток синьо-зелених водоростей у водоймі.
За результатами аналізів перевищення ГДК зафіксовано по ХСК(хімічному споживанню кисню) в 2,9-5,2 рази. Перевищення цього показника свідчить про забруднення води.
Ці негативні явища виникають не тільки в результаті природного фактору, здебільшого це відбувається від впливу людської діяльності, а саме використання пральних і миючих засобів, які містять фосфати. В свою чергу фосфати сприяють надмірному розвитку синє-зелених водоростей. А тому, допоки ми не навчимося цінувати те навколишнє середовище, в якому проживаємо, природа реагуватиме аномальними явищами.
Джерело: http://pro-vincia.com.ua