В управлінні водних ресурсів порахували гектари прибраних територій

Співробітники Черкаського регіонального управління водних ресурсів, які в першу неділю червня відзначатимуть професійне свято – День працівників водного господарства України, – діляться інформацією про цьогорічні здобутки.

Так, працівники регіонального управління наголошують: цьогоріч їхнім завданням є не лише експлуатація комплексів захисних гідротехнічних споруд, а й попередження терористичних актів.
 
 
 

«Тому на насосних станціях управління налагоджене цілодобове чергування, суворий контроль об’єктів від сторонніх відвідувачів та предметів в умовах напруженої ситуації на сході, – зазначають у прес-службі установи. – У складних умовах сьогодення Черкаському регіональному управлінню водних ресурсів вдається підтримувати в працездатному стані всі насосні агрегати, що відпрацювали вже по два експлуатаційних терміни, а це – більш ніж 50 років. Багато з них потребують модернізації та відновлення, а деякі – й заміни. Електротехнічною лабораторією управління перед пропуском паводку виконані випробовування та вимірювання електричних величин електротехнічного обладнання насосних станцій, а також регламентні та налагоджувальні роботи».

Спеціалісти водогосподарського комплексу проводять цілеспрямовану роботу щодо економії фінансових та енергетичних ресурсів, наголошують в управлінні водних ресурсів.

«Насосні станції перекачують воду в нічний час, в режимі найнижчих тарифів на електроенергію. Так, за І квартал 2015 року перекачано 49160 тис. м3 води, витрачено 1490890 кВт год електроенергії, при цьому за багатотарифним обліком спожито 1489091 тис. кВт год. Економія бюджетних коштів, виділених на оплату електроенергії за перший квартал 2015 року, складає 1505,1 тис. грн.

Відповідно до повноважень та згідно з переліком суб’єктів господарювання управлінням приймається державна статистична звітність за формою 2-ТП (водгосп). Звіт за формою 2 – ТП (водгосп) за І квартал 2015 року було прийнято від 615 підприємств-водокористувачів Черкаської області, узгоджено 256 лімітів, видано 108 умов для отримання дозволів на спеціальне водокористування.

За 2014 рік до держбюджету за використану воду в області надійшло коштів 25035,4 тис. грн, що в порівнянні з попереднім 2013 роком збільшилося на 1414,1 тис. грн.

Весняні опади цього року були нижчими за норму в цей період. Тому у зв’язку з недостатньою кількістю води в басейні р. Дніпро в Росії та республіці Білорусь, заповнення Кременчуцького водосховища відбулося поступово та станом на 1 червня заповнене до нормального підпірного рівня згідно протоколу Міжвідомчої комісії. Контролюється якість води на питних водозаборах. У районах водозаборів м. Світловодськ, с. Сокирне та м. Корсунь-Шевченківський якість поверхневої води відповідає встановленим нормам господарсько-питного водокористування.

Працівники Черкаського регіонального управління водних ресурсів також взяли участь у щорічній Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля». Орієнтовно 170 осіб очистили від сміття та здійснили прибирання територій Будище-Свидівської дамби і прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища. Завдяки активності прибиральників вдалося ліквідувати 10 несанкціонованих сміттезвалищ, висадити 40 дерев та 35 кущів, упорядкувати 0,17 гектарів газонів. У результаті проведеної роботи площа прибраних територій склала 8,3 гектарів, а протяжність очищених від сміття берегів 12,4 кілометри. Колектив управління також взяв участь у проведенні всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою-2015».

Довідка

Черкаське регіональне управління водних ресурсів виконує нагляд за збереженням та використанням водних ресурсів і обслуговує комплекси захисних гідротехнічних споруд на Кременчуцькому водосховищі та захищає від затоплень та підтоплень 56 населених пунктів та 59 тис. гектарів земель та Золотоніського, Чорнобаївського, Черкаського, Чигиринського, Смілянського районів Черкаської області, Глобинського і Кременчуцького районів Полтавської області, Світловодського району Кіровоградської област.

Джерело: http://procherk.info