На Черкащині розпочато підготовку до весняної повені

Черкаське регіональне управління водних ресурсів посилило цілодобове чергування на насосних станціях, дамбах в Черкаській, Полтавській та Кіровоградській областях задля уникнення затоплень і підтоплень при проходженні весняної повені, а також для безпеки мешканців і недопущення терористичних актів. Площа спостереження і захисту комплексами захисних гідротехнічних споруд охоплює близько 59 тис. га.

Багаторічні спостереження дозволяють зробити висновки, що за несприятливих погодних умов існує ймовірність затоплення чи підтоплення заплавних земель р. Тясмин, а саме: сіл Черкаського району – Хацьки, Степанки, Бузуків, Вергуни, Нечаївка, Думанці, Чубівка; сіл Смілянського району – Залевки, Малий Бузуків, Голов’ятино, Гуляй-городок; сіл Чигиринського району – Деменці, Зам’ятниця, Медведівка, Новоселиця, Суботів, Галаганівка, Стецівка та м. Чигирин.


Земельні ділянки в прибережній зоні Кременчуцького водосховища, які можуть бути підтоплені, розташовані в межах трьох великих масивів: у верхів’ї водосховища, на Вільшанському і Оболонському масивах, з частковими підтопленнями сіл Канівського району – Келеберда, Сушки, Прохорівка, Пекарі та земельних угідь сіл Золотоніського району Бубнова Слобода, Матвіївка, а також земельні угіддя по заплаві р. Рось с. Хрещатик, садиби с. Межиріч. У верхів’ї водосховища землі затоплюються чи підтоплюються як при проходженні повені, так і за рахунок попусків Канівської ГЕС. Хвиля попусків по Дніпру простежується до самих Черкас, а по Росі до с. Гута Межирічська.

 Джерело: Провінція