У п’яти районах області міські очисні споруди взагалі відсутні

 У більшості дачників і сільських мешканців у березні місяці, зазвичай, розпочинається підготовка до нового садово-городнього, поливного сезону. Крім того 22 березня відзначається Всесвітній день води. Тому Черкаське регіональне управління водних ресурсів звертає увагу громадськості на проблеми охорони та якості вод, раціонального використання водних ресурсів для забезпечення потреб економічного та соціального розвитку.

Сучасний стан поверхневих водойм області характеризується як задовільний. Але поряд з цим необхідно удосконалювати розвиток водної галузі та вирішувати низку екологічних проблем. Щорічно до водойм надходить близько 6,4 млн. м3 недостатньо очищених стоків. Причиною незадовільної роботи очисних споруд є фізична та моральна застарілість обладнання, несвоєчасне проведення поточних та капітальних ремонтів.

У п’яти районах області міські очисні споруди взагалі відсутні. Це Городищенський, Драбівський, Чорнобаївський, Корсунь-Шевченківський та Шполянський райони. У решти районів області очисні споруди працюють неефективно і потребують реконструкції, адже ці споруди побудовані ще у радянські часи. Стічні води скидаються в поверхневі водойми із перевищенням допустимих норм по азоту амонійному, завислим речовинам, БСК (біологічному споживанню кисню) та ХСК (хімічному споживанню кисню).

При цьому, наявні водні ресурси в Черкаській області по басейну р. Дніпро повністю забезпечують народно-господарський комплекс поверхневою та підземною водою. Проте в басейні р. Південний Буг відчувається дефіцит у водних ресурсах. Так для забезпечення м. Умань в питній воді діє водовід Біла Церква –Умань, який в звітному році забезпечив передачу 3873,0 тис. м3 питної води з Білоцерківського водосховища на р. Рось, Київської області, при цьому 54 % вже підготовленої питної води було втрачено при транспортуванні, що становить 2105,5 тис м3.

Водокористувачі Черкаської області в попередньому році були повністю забезпечені водою, виходячи з їх потреб, згідно з затвердженими лімітами водокористування.

Занепокоєння викликає р. Золотоношка, яка є найбільш забрудненою на Черкащині. Водність річки не забезпечує самоочищення, і фактично, в результаті дії комунальних стоків м. Золотоноша, стоків харчових підприємств, переробних заводів, майже знищене біологічне різноманіття водних живих ресурсів.

На даний час розроблений комплекс необхідних заходів водогосподарських та екологічних організацій, а саме Обласна екологічна програма „Чистий Дніпро”, що створена відповідно до Закону України “Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року” в розрізі обласної програми „Будуємо нову Черкащину”. Такі заходи дадуть можливість виконати обсяги робіт із будівництва і модернізації очисних споруд, проведення берегоукріплювальних робіт, забезпечення централізованим питним водопостачанням населених пунктів, створення прибережних захисних смуг і водоохоронних зон.

Про це інформує прес-служба Черкаського регіонального управління водних ресурсів.

Джерело: procherk