Чи перетворить довгоочікуване тепло Черкаси на Венецію?

        Після несподіваних і сильних снігопадів наприкінці березня черкащани почали остерігатися ще й паводку. Олії у вогонь підливають у соцмережах і розмови киян, на яких прийшовся основний сніговий “удар”.

        Проте, як ми з’ясували, черкащанам знову можна, як це не дивно, заспокоїтися, і не скуповувати гумові човни і гумові чоботи. Довгоочікуване тепло не перетворить Черкаси на Венецію, – запевняють і у Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів, і у територіальному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій в області.

      - Паводку на Дніпрі очікувати не варто. При всіх негативних обставинах, які будуть впливати на розвиток водопілля (дуже висока температура повітря, різке потепління) паводку на Дніпрі можна не боятися. Кременчуцьке водосховище є основним регулятором води на Дніпрі. Воно спрацьоване до відмітки 78,9. Вільний об’єм складає 4,4 куб. км. Цього достатньо, щоб прийняти надлишкові води з Київського та Канівського водосховищ. Наразі вільний об’єм по каскаду водосховища Дніпра дорівнює близько 7 куб. км, – повідомив начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський.

      Також він зазначив, що Черкащині сильно не загрожує і водопілля, якщо вчасно відреагувати на можливі негативні явища.

      - Наразі потрібно, щоб канали та водотоки були у вільному, придатному стані, щоб можна було без проблем скинути надлишкові води. На Черкащині випало від 1 до 13 см снігу. Такий обсяг опадів та об’єм води не можуть серйозно вплинути на водопілля. Наразі ситуація стабільна. Якщо на можливі негативні явища відреагувати вчасно, то підтоплень черкащанам можна не боятися, – сказав він.

       Але він зауважив, що наразі серйозно поставитися до цього питання необхідно органам місцевого самоврядування, районним державним адміністраціям, органам земельних ресурсів та правоохоронним органам, оскільки захаращення каналів та водотоків сміттям, їх замулення та заростання, забудова без гідрологічних досліджень можуть призвести до підтоплення.

       Рятувальники заявляють, що вони теж готові до реагування на весняний паводок та льодохід. За словами начальника відділу цивільного захисту управління ДСНС у Черкаській області Олександра Бабака, вже проведено ряд заходів щодо безпечного пропуску повені.

      - Ми готові до безпечного пропуску повені та паводку. В області утворено міжвідомче угрупування щодо пропуску повені. Перевірено усі гідроспоруди, каналізації тощо. Підтоплення можливі, проте їх масштаби мають бути незначні, – зауважив Олександр Бабак.

       За його словами, підтоплення можуть загрожувати окремим селам у Канівському, Катеринопільському та Звенигородському районах.

Джерело: Про все