Водники пройшли курси підвищення кваліфікації з берегоукріплення

            Фахівці Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління навчально-наукового інституту економіки та екології природокористування на базі Черкаського РУВР провели курси підвищення кваліфікації на тему: «Ефективність та екологічна роль берегоукріплювальних споруд». Ця тема рекомендована для державних службовців територіальних органів водно-земельних ресурсів.

 

IMG_2527-1

Викладачі мають досвід наукових, проектних та експлуатаційних робіт та застосування різних типів берегоукріплень, у тому числі споруджених з місцевих піщаних грунтів на дніпровському каскаді водосховищ. По закінченні слухачі отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

IMG_2517-1

Захід розпочав начальник Черкаського РУВР Олександр Бовсуновський, який у вступному слові наголосив, що питання берегоукріплення по Кременчуцькому водосховищі стоїть дуже гостро.

– Це питання було актуальним ще на початку будівництва водосховищ дніпровського каскаду, називалися навіть цифри прогнозованих втрат берегів і складали вони більше 4 тисяч гектарів. На щастя, прогнози не справдилися і на сьогодні втрати складають близько 2 тисяч гектарів, майже 220 кілометрів берегів розмивається. Відділ водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки  щорічно здійснює об’їзд верхової та озерної частини водосховища і на сьогодні можна виділити декілька проблемних зон, що потребують оперативного реагування: територія поблизу канівських очисних споруд, тубільцівська пристань, берег в районі села Червона Слобода, – констатував Олександр Бовсуновський.

IMG_2523-1

Під час лекцій можна було виокремити дві основні теми: ефективність різного типу берегоукріплювальних споруд та аналіз їх сучасного стану; екологічні наслідки застосування берегоукріплювальних споруд та перспективи підвищення екологічної цінності мілководь у зоні впливу берегоукріплень. Найцікавішим було представлення використання аерофотозйомки під час дослідження водних об’єктів. Проводиться вона за допомогою дрона, що впродовж певного часу на відповідній висоті над землею детально досліджує водний об’єкт і дозволяє проаналізувати його особливості. Звісно, така процедура не з дешевих, однак завдяки використанню новітніх технологій, дозволяє працювати в цій галузі значно ефективніше.

Джерело: ПРОЧЕРК