Водогосподарники Черкащини пройшли курс лекцій з охорони праці
- Подробности
- Создано 20.11.2018 13:50
Фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства Держводагентства України на базі Лівобережного міжрайонного управління водного господарства провели триденний курс лекцій з охорони праці для водогосподарників області.
Такі навчання проводяться раз на три роки, по їх закінченні посадові особи та спеціалісти водогосподарської галузі проходять атестацію, складають іспити з питань охорони праці та отримують відповідні посвідчення. Цього року на Черкащині виявили бажання пройти таке навчання близько 80 фахівців.
Змістовними не лише теоретично, а й наповнені практичним змістом виявились лекції доцента кафедри управління водними ресурсами та охорони праці Анатолія Стовбуна. Він детально проаналізував законодавство з охорони праці, питання електробезпеки, пожежної безпеки, надання першої долікарської допомоги, нові правила експлуатації обладнання та проведення атестації робочих місць. Стан охорони праці в Україні з кожним роком погіршується, зростає травматизм.
– Насамперед неправильно проводиться облік нещасних випадків, зовсім не обліковуються нещасні випадки на виробництві без смертельних наслідків, розслідування проходить упереджено, відтак замість травми на виробництві вказують побутову. Таким чином, держава не зацікавлена в соціальному захисті працівників, що потерпіли від нещасного випадку. Державного нагляду за станом охорони праці на підприємствах немає, – зауважив Анатолій Стовбун.
Щодо законодавства, то стан охорони праці регулюється окремими статтями Конституції України, Кодексом про працю, Цивільним кодексом, Водним Кодексом, Карним кодексом та Кодексом про адміністративні правопорушення України. Ще є 20 законів про охорону праці та нормативні акти органів виконавчої влади (близько 40 постанов Кабінету Міністрів України), однак вони часто суперечать один одному і врешті часто захищають інтереси роботодавця, а не працівника.
– Така інформація є потрібною і актуальною для фахівців нашої галузі, адже допоможе надалі враховувати відповідні моменти і використовувати їх у практичній діяльності. Вона подається систематизовано, з практичною проекцією, якщо шукати її через інші джерела не утвориться відповідна цілісна картина. А враховуючи високий ступінь небезпеки наших умов праці, зокрема роботу з електроустановками, то питання з охорони праці є на часі, – зауважив заступник начальника Черкаського РУВР Владислав Бондаренко, – який теж взяв участь у навчанні.
Джерело: ПРОЧЕРК