Проблеми Дніпра обговорили під час відкриття першої обласної виставки акварельного живопису «Дні про»

Проблеми Дніпра обговорили під час відкриття першої обласної виставки акварельного живопису «Дні про»

     Колектив Черкаського РУВР долучився до

 відзначення Міжнародного Дня Дніпра і взяв

 участь у закритті першої обласної виставки

 акварельного живопису «Дні про» у музеї

 «Кобзаря». В рамках заходу його учасники не

 лише торкнулися до прекрасного через

 споглядання живопису, але й обговорювали

 проблеми річки та варіанти подолання

 екологічних проблем навколо цієї водної

артерії. 

Насамперед було акцентовано на історичному значенні річки в творенні української державності та формуванні ментальності.

– Нарешті люди усвідомили, наскільки важлива ця ріка. Останнім часом проводяться певні екологічні заходи, однак зазвичай лише до свята, а цього не досить. Красу Дніпра оспівували митці в різні часи, у творчості Тараса Шевченка він згадується 87 разів, бо він не мислив України без цієї могутньої ріки, – зауважила директор музею «Кобзаря» Ольга Шарапа.

26 міст України розташовані на Дніпрі, він забезпечує водою 70 % українців.

– Ріка протікає через територію Росії, Білорусі та України. Протяжність територією нашої держави 981 км. Від 20 до 30 млн. наших співвітчизників споживають дніпровську воду. Створення каскаду водосховищ у 30-70-х роках сприяло інтенсивному розвитку водного господарства. Від 60 до 64 % стоку Дніпра забезпечується в період паводку. Нерівномірний розподіл не дав би належної кількості води, не розвивався б водний транспорт та рибне господарство. Водночас виникли і негативні наслідки: цвітіння води, розорюваність та переформування берегів, заростання та замулення річки. Великою проблемою сьогодення є відсутність або неналежна робота очисних споруд. У п’яти районах області їх немає взагалі, відтак вода скидається без очистки. Ми маємо з повагою ставитися до річки і, використовуючи свої знання, покращувати якість її води, – наголосив у своєму виступі начальник Черкаського РУВР Олександр Бовсуновський.

Виставка діяла з травня і за цей час об’єднала багатьох людей абсолютно різних професій та уподобань.

– Багатьом людям ця виставка подобається: тут Ви бачите красу Дніпра, красу наших водойм. Крім того, у текстах, розміщених на полотнах, ми намагалися підняти екологічні проблеми. У планах – видати каталог для туристів, своєрідний путівник Дніпром. Дніпро – це жива вода. Тому, нехай тіла будуть здорові, а душі чисті та живі, – сказала ініціатор виставки художниця Тетяна Куліш.

Це була перша виставка акварельного живопису у Черкасах і організатори проекту висловили сподівання, що вона буде не остання. Можливо, вдасться перетворити її у щорічну і змінити екологічну свідомість черкащан через мистецтво.

Джерело: Черкаський КРАЙ