Купаємося не в Дніпрі, а в смітті

         

        Замість піщаного узбережжя Дніпра – сміттєве. Замість чистої води – зелена багнюка. Така подяка відпочивальників та дахнівчан природі.

        Рятувати прибережну смугу Будище-Свидівської дамби вийшли всі працівники Черкаського регіонального управління водних ресурсів.

      Так вони вже не вперше відзначають день Дніпра. Скільки відходів цивілізації на побережжі та чим вони загрожують всім нам? 

      Це – дренажний канал Будище-Свидівської дамби. Один із комплексу захисних споруд Кременчуцького водосховища. Він рятує людей від підняття рівня ґрунтових вод. Тепер порятунок потрібен самому каналу – від людей.

                   Пет-пляшки з-під пива, скло та купи будівельного сміття в руслі Дахнівського каналу – це тільки вершина айсбергу.

                  Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «Ми робили і аналізи, вода такої якості від того, що скидаються стічні води від осель.              

                Є такі вигрібні ями, які дренуються у цей канал і від цього забарвлення отаке і така якість води. Не виключено така можливість, що оці стічні води скидаються на пряму у цей дренажний канал».
               Поступове замулення русла загрожує підтопленням. В першу чергу - дахнівчанам. Володимир Кирилович мешкає поблизу каналу вже тридцять років. Його садибу жодного разу не підтоплювало. А от сміття бачить постійно.
               Володимир Лукаш, житель Дахнівки: «Отак чи на роботу утром йдуть, чи куди вони йдуть, і мусор. Ось недавно курицю дохлу викинули в пакеті поки черви не з’їли та кури розгребли. А хто приніс, хто його знає. Люди самі винуваті – виносять за мостік викидають мусор і поїхав».

            Черкаське регіональне управління водних ресурсів на визволення каналу гроші знайшло, а от прочистити не може.
Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «З цієї сторони почистити його ми не можемо, щоб пройшла техніка неможливо, бо забудовано впритул до води, до бровки оцього каналу. Ми не погоджували нікому отут умови користування землями водного фонду».
            З іншого боку – на заваді очисній техніці стали зелені насадження. Тож поки що питання дренажного каналу зависло в повітрі. Аби хоч якось врятувати Будище-Свидівську дамбу, 25 працівників Черкаського регіонального управління водних ресурсів пішли в наступ на сміття.
              Григорій Овчановський, головний інженер Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «Да, сміття багато. Всі сорять, але мало хто займається очищенням берегової смуги. Всі хочуть відпочивать, але немає кому прибирати берегову смугу водосховища».
              Заради чистого узбережжя активісти під палючим сонцем здолали вісім «сміттєвих» кілометрів.
Владислав Бондаренко, заступник начальника регіонального управління водних ресурсів: «Я зараз під враженням того, що ми побачили і що ми зібрали. Дуже не зручно, що городяни наші, які відпочивають, ось тут живуть, п’ють воду з Дніпра і настільки ведуть себе не толерантно, що залишають після себе такі смітники».
              Борці за чистоту зібрали 12 мішків сміття. Проте їхні зусилля виявилися марними.
Олександр, водій сміттєвоза: «Другой так проезжает, не вылазя с машины швырнул куда попало и все. Но эти контейнера поставлены не знаю для кого».