Інформація про водогосподарську обстановку за тиждень (період з 04 березня по 10 березня 2020 року)


 1. Узагальнена гідрометеорологічна обстановка по басейнах і суббасейнах річок.

Впродовж звітного тижня погодні умови на прилеглих до Кременчуцького водосховища територіях формували південні потоки, які щедро постачати субтропічне повітря в наш регіон. Середня температура повітря за звітний тиждень становила 8.8 – 10.8° С, що на 12 – 13° С вище за кліматичну норму. Вдень стовпчики термометрів досягали аномальних відміток для цієї пори року 17.4 – 21° С, вночі не знижувалися нижче 4 – 5° С, що більш характерно для другої половини квітня.

На річках – притоках Кременчуцького водосховища, за звітний тиждень істотних змін у гідрологічному режимі не спостерігалося.

На р. Золотоношка в нижньому б’єфі Золотоніської НС рівень води коливався в межах позначок 77.45 – 77.48 м; в нижній течії річки Тясмин (в нижньому б’єфі Тясминської НС) – 71.50 – 72.10 м; на р. Вільшанка в нижньому б’єфі Вільшанської НС, де вода з р. Вільшанки самопливом потрапляє у Кременчуцьке водосховище через водоскид, обладнаний отвором у щиті («щит-хлопавка»), що пропускає воду лише у напрямку р. Вільшанка – Кременчуцьке водосховище, рівень води протягом звітного тижня коливався на відмітках 79.49 – 79.60 м.

На Кременчуцькому водосховищі ГЕС продовжує працювати в режимі поступового наповнення. По бічному припливу води до Кременчуцького водосховища водність була близькою до маловоддя – об’єм припливу за лютий становив 41 млн.м3 (24 % лютневої норми).

За звітний тиждень середній рівень води в озерній частині підвищився на 0.21 м. Станом на 10 березня на 800 він становив: у пригреблевій зоні (Кременчуцька ГЕС) – 79.48 м, в районі с. Святилівка Полтавської області (Оболонська НС № 1) – 79.45 м; у верховій частині водосховищав районі Вільшанської насосної станції – 79.59 м;в нижньому б’єфі Канівської ГЕС – 80.30 м.

Враховуючи несприятливу для формування водопілля гідрометеорологічну ситуацію, яка склалася станом на початок березня, та за умови нормального її розвитку у березні-травні, передбачається, що приплив води до водосховищ Дніпровського каскаду у весняний період буде значно меншим за середні багаторічні величини. При відсутності ефективних стокоформуючих опадів (чи відновленні снігонакопичення) є висока ймовірність формування екстремально низької, як для весни, водності.

 

2. Гідрогеологічна обстановка на захисних масивах.

За звітний тиждень рівні ґрунтових вод не зазнали суттєвих змін. Гідрогеологічний стан на захисних масивах – задовільний.

Рівні води у всіх підвідних каналах на захисних масивах узбережжя Кременчуцького водосховища відповідали встановленим Протоколами засідання міжвідомчих комісій з питань погодження допустимих рівнів в придамбових водоймах насосних станцій, що захищають від підтоплення землі та населені пункти Черкаської та Полтавської областей в зоні впливу Кременчуцького водосховища. На Будище-Свидівській насосній станції № 1 з 20 листопада відкритий щит.