Людмила Ткаченко: Черкасці купаються у фекаліях “царського села”

Зараз в Черкасах триває круглий стіл на тему порятунку річки Дніпро, у зв’язку з черговим екологічним лихом  – забрудненням води продуктами розпаду синьо-зелених водоростей, що в народі зветься “цвітінням” води.

Учасники круглого столу, а це і екологи, вчені біологи, чиновники та представники громадських організацій, мають сформувати резолюцію про шляхи вирішення щорічної вже для Черкащини біди, та направити її у профільні структури міністерств, та прем’єру Гройсману.

Напевне найактивніший природозахисник регіону, голова еко-асоціації “Еко-світ” Людмила Ткаченко, серед причин тотального забруднення Дніпра називає, як і планетарні зміни клімату – глобальне потепління, так і антропогенний фактор, тобто українці самі знищують найбільшу водну артерію країни, з басейну якої споживають воду більше 80 відсотків населення країни.

– Жителі Соснівки купаються у фекаліях “царського села”,- зазначила Людмила Ткаченко.

За її словами, усі нечистоти незаконних елітних забудов на березі Дніпра виливаються просто у воду, і міські пляжі, що знаходяться вниз за течією, відповідно переповнені фекаліями. І очевидно, що ні поліція, ні прокуратура, не збираються втручатися у цю ситуацію. Тому, голова “Еко-світу” ініціює внесення змін в законодавство, спільно з черкаськими нардепами, аби замість адміністративної, за забруднення Дніпра наступала кримінальна відповідальність.

Начальник регіонального управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський серед причин погіршення стану Дніпра бачить і банальну для України причину – постійний брак коштів. Течією величезної річки розмиваються тисячі гектарів берегів, порода осідає і Дніпро з кожним роком міліє. А на берегоукріплювальні роботи, що доволі дороговартісні, як завжди бракує коштів.

Зокрема, канівські очисні споруди, якщо не вжити термінові заходи, можуть зруйнуватися і наповнити річку нечистотами райцентру.

Примітно, що ніхто з топ-чиновників області не долучився до обговорення проблеми Дніпра, хоча найперша зацікавлена особа у подоланні “цвітіння” річки – губернатор Черкащини, який після наполегливої праці в податковій інспекції збудував шикарний маєток на березі Дніпра.

Джерело: Дзвін