У регіональному управлінні водних ресурсів розповіли, як впливають на молодь

Черкаське регіональне управління водних ресурсів здійснює різноманітну роботу, спрямовану на збереження т

а охорону водного багатства Черкащини. Як один із напрямів – надає погодження на проведення заходів поблизу Дніпра, водосховищ, використання берегової лінії з туристичною метою. Зокрема вже 15 років по такий дозвіл до Управління звертається Черкаський гуманітарно-правовий ліцей.

Двічі на рік: восени та навесні старші ліцеїсти вирушають у похід. Щоправда, у вересні учні збираються чоловічою компанією (військово-патріотичний напрям), а у травні вже беруть із собою дівчат (навчально-виховний).

– Цього року ми були в поході з 18 по 21 травня. Зазвичай такі заходи розраховані на 4 дні. Цього часу достатньо, щоб діти відпочили та водночас здружилися, навчилися правильно реагувати в тій чи іншій ситуації, по-суті, певною мірою виживати. Більше десятиліття у такі походи ми беремо учнів 7-11 класів, в середньому це  200 осіб, – розповідає заступник директора з виховної роботи Ніна Соломаха.

До речі, надзвичайно цікавим є те, як ліцеїсти долають шлях до Чапаївки (саме поблизу цього населеного пункту зазвичай розбивають табір). Вони не пливуть Дніпром, не їдуть автобусом. А о 7. 30. збираються на території навчального закладу і йдуть пішки у напрямку мосту. Там автобус перевозить через міст, а далі – знову піша хода. Таким чином молодь долає 13 км шляху.

– Я в поході була втретє. Хоч вважаю себе домашньою, не люблю екстриму, та в похід іду із задоволенням. Не лякає, що треба півдня йти пішки, що живемо в лісі в палатках, що буває негода, адже ми там усі разом, як єдине ціле, – ділиться враженнями учениця 10 класу Катерина Грищук.

В поході молодь загартовується і проходить своєрідне випробування. Особливо цікавим воно виявляється для хлопців. Андрій Гамалій в поході вже всьоме, та цього разу – в новій ролі командира.

– До походу ми починаємо готуватися ще в лютому: з’ясовуємо, як правильно його організувати, обирати командирів відділень. Для мене це завжди новий досвід. Дисципліни дотримуються усі, а на порушників чекає чергування на кухні або викопування ями для сміття. Це виявляється дієвим засобом, – каже Андрій.

Ліцеїсти та педагогічний коллектив навчального закладу вдячні працівникам водних ресурсів за розуміння та співпрацю. Адже впродовж багатьох років не отримали від них жодного разу відмови.

– Черкаський гуманітарно-правовий ліцей багато років поспіль звертається до нас за дозволом на проведення навчально-виховного походу своїх вихованців на верховому укосі Золотоніської захисної дамби. Вони завжди виконують природоохоронні заходи, дотримуються правил охорони праці, пожежної безпеки та поводження на воді. А територію після себе, на відміну від багатьох дорослих туристів, залишають чистою. Тому ми йдемо їм назустріч, – коментує начальник Черкаського РУВР Олександр Бовсуновський.

Джерело: ПРОЧЕРК