Навесні частина сіл на Черкащині можуть перетворитися на “Венецію” (список)

Фахівці Черкаського регіонального управління водних ресурсів назвали населені пункти Черкащини, які можуть бути підтоплені цієї весни.

Так, згідно із результатами проведених досліджень та узагальнень інформації про гідрометеорологічну ситуацію, фахівці відомства дійшли висновку, що під час весняної повені існує значна ймовірність затоплення чи підтоплення земель у прибережній зоні Кременчуцького водосховища.

 За їх словами, аналізуючи попередні роки під час проходження повені, а також характер, інтенсивність і час проходження, можна зазначити, що за несприятливих погодних умов (значні опади у вигляді снігу, дощу) існує ймовірність затоплення чи підтоплення заплавних земель р. Тясмин, пише “Прочерк”. Тож у “Венецію” можуть тимчасово перетворитись: сіл Черкаського району – Хацьки, Степанки, Бузуків, Вергуни, Нечаївка, Думанці, Чубівка; сіл Смілянського району – Залевки, Малий Бузуків, Голов’ятино, Гуляй-городок; сіл Чигиринського району – Деменці, Зам’ятниця, Медведівка, Новоселиця, Суботів, Галаганівка, Стецівка та м. Чигирин.

 Крім того, земельні ділянки в прибережній зоні Кременчуцького водосховища, які можуть бути підтоплені, розташовані в межах трьох великих масивів: у верхів’ї водосховища, на Вільшанському і Оболонському масивах, з частковими підтопленнями сіл Канівського району – Келеберда, Сушки, Прохорівка, Пекарі та земельних угідь сіл Золотоніського району Бубнова Слобода, Матвіївка, а також земельні угіддя по заплаві р. Рось с. Хрещатик, садиби с. Межиріч.

 У верхів’ї водосховища землі затоплюються чи підтоплюються як при проходженні повені, так і за рахунок попусків Канівської ГЕС.

 Цьогоріч весняне водопілля за максимальними рівнями і витратами води можна очікувати в межах середніх багаторічних показників. Проте вчасно реагувати необхідно всім відомствам і службам, місцевій владі, адже попереду ще півтора місяці, за період яких можливі неочікувані зміни погодних умов, – констатували представники відомства.

Джерело  Дзвін