Великої повені не чекають, але чергують цілодобово

Фахівці Черкаського регіонального управління водних ресурсів уже розпочали ретельну підготовку до можливої весняної повені. Як розповіли в управлінні, щоб забезпечити належні умови пропуску повені, є  затверджений план дій щодо підготовки пропуску льодоходу, повені та паводків. Спеціалісти ведуть постійний аналіз гідрометеорологічної обстановки.

Працівники управління відремонтували й підготували гідротехнічні споруди до пропуску високих вод. Йдуть лабораторні випробування електрообладнання на насосних станціях (деякі гідротехнічні споруди та обладнання експлуатують в області більше 50 років).


Є необхідний аварійний запас паливно-мастильних, кам’яних та сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлювання, захисного одягу, робочих інструментів тощо. Напоготові також аварійні бригади та механізми, плавзасоби, автотранспорт, засоби зв’язку. На період пропуску повені й паводків встановлене цілодобове чергування працівників.
Відповідно до аналізу проходження повеней у попередні роки, відомо, що існує ймовірність затоплення чи  підтоплення низки місцевостей. У зоні ризику — басейн річки Тясмин. Це стосується сіл Черкаського району — Хацьки, Степанки, Бузуків, Вергуни, Нечаївка, Думанці, Чубівка; сіл Смілянського району — Залевки, Малий Бузуків, Голов’ятине, Гуляйгородок; сіл Чигиринського району — Деменці, Зам’ятниця, Медведівка, Новоселиця, Суботів, Галаганівка, Стецівка та м.Чигирин.
У зоні Кременчуцького водосховища можливе часткове підтоплення сіл Канівського району — Келеберда, Сушки, Прохорівка, Пекарі, земельних угідь сіл Золотоніського району Бубнова Слобода, Матвіївка, а також земельних угідь по заплаві річки Рось с.Хрещатик, садиби с.Межиріч.
— Станом на сьогодні на дніпровських водосховищах значних запасів води немає. В період весняного танення снігу водосховища накопичують воду, необхідну для функціонування гідроелектростанцій. У Кременчуцькому водосховищі, що розраховане на дев’ять мільярдів кубів води вільного запасу наповнення, на сьогодні є не більше 4,12  мільярда кубів. Схожа ситуація і в інших водоймах дніпровського каскаду водосховищ. Наші фахівці, проаналізувавши нинішні умови, дійшли висновку, що цьогоріч великої повені не буде. Але знову ж таки, матінка природа примхлива, тож відповідним службам та місцевим органам влади варто бути готовими до можливих погодних сюрпризів, — прокоментував ситуацію для «Черкаського краю» заступник начальника  Черкаського регіонального управління водних ресурсів Владислав Бондаренко.

Джерело: Черкаський КРАЙ