Побачив – прибери: ставай частиною наймасштабнішого руху ековідповідальних людей!

       Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». – день позитивних змін та думок! День екологічності в усіх розуміннях цього слова.

ПАМ’ЯТАЙМО:

  • Чисті береги є запорукою чистої води в річках, водосховищах та ставках.Майбутнє наших водойм – у наших руках!
  • І тільки чиста вода вирішить проблему нашого здоров’я, особливо дітей та онуків.
  • Будуть здорові діти, буде жити наш народ – буде жити Україна!

Додайте Всесвітній день прибирання до свого календарного плану – щороку третя субота вересня, діліться новиною в соціальних мережах, мотивуйте друзів та знайомих.

Не забувайте про дотримання карантинних норм. Беріть із собою на локацію захисні маски, антисептики, рукавички та пам’ятайте про соціальну дистанцію.Нагадаємо, що Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання «World Clean up Day» проходить щороку в третю суботу вересня одночасно в 180 країнах та об’єднує понад 50 млн учасників. Під час першого Всесвітнього дня прибирання в Україні активною учасницею стала Президентка Естонії. Минулого року до акції приєдналися Президенти ряду країн, а також князь Монако Альберт II та крон принцеса Швеції Вікторія, активістка Грета Тунберг. У 2017 році «Let’sdoitUkraine» об’єднали понад 1 100 000 учасників. Минулого року 140 тис. учасників очистили понад 2138 локацій у 24 областях та 243 населених пунктах. Спільними зусиллями зібрано 764 тонни сміття.

Чому вам варто вийти на прибирання? За даними Світового банку, щодня люди виробляють понад 2 мільярди тонн сміття, а це приблизно по 800 грамів на одного землянина. Переважна більшість відходів розкладається дуже довго. До прикладу, поліетилен спочиває собі на дні водойм до 200 років, пластик – понад 500 років, а його спалення призводить до викиду важких металів, що руйнують озоновий шар. Ґрунтові води, омиваючи відходи, збирають у собі залізо, ртуть, цинк, свинець, барвники, пестициди, мийні засоби та інші хімікати. А тепер тільки уявіть, якщо цю отруту питимете ви чи ваші рідні! Через сміття гинуть мільярди тварин. Одні застрягають у пластикових кільцях, інші ковтають предмети, треті отримують поранення. Причина може бути різна, але, закінчення часто для всіх однакове – тварини гинуть від перевтоми, спраги чи втрати крові.

Цей список можна продовжувати дуже довго, що свідчить про критичність ситуації, адже якщо ми продовжимо так смітити до 2030 року, людству потрібно буде ще додаткові 2 планети, щоб зберегти своє сміття. Настав час активних змін, час показати, що люди можуть ставати колосальною силою для руху до кращого життя

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить