Щодо водогосподарської обстановки на об’єктах управління за період з 14.10.2020 по 20.10.2020

1. Узагальнена гідрометеорологічна обстановка по басейнах і суббасейнах річок.

Упродовж звітного тижня до 17 жовтня на прилеглих до Кременчуцького водосховища територіях утримувалась аномально тепла суха погода. Середньодобова температура повітря становила 14-16º С, (кліматична норма на цей час 9° С), вдень стовпчики термометрів сягали 20-22° С, вночі – коливались у межах 5-110 С. 17 жовтня спостережні території перебували під впливом активного південного циклону «FOELKE», що переміщувався з південного заходу на північ України. Циклон зумовив рясні дощі з грозами у супроводі поривчастого до небезпечних 15-20 м/с вітру. На фоні негоди температурний фон знизився на 2-4º С. Зараз на погоду, вище зазначених територій, впливають два баричних утворення: тилова частина циклону з півночі, яка сприяє адвекції холоду в наш регіон, та антициклон із заходу, завдяки якому за малохмарного неба додаткове нічне вихолоджування сьогодні знизило температуру повітря до від’ємних значень: вночі 1-2º морозу, вдень 7-12º тепла. Загалом, середня добова температура повітря за звітний тиждень становила 11.8-14.2° С, що на 3.7 – 4.40 С вище кліматичної норми. На річках – притоках Кременчуцького водосховища, утримується режим низької осінньої межені.

Протягом звітного тижня на р. Вільшанка в нижньому б’єфі Вільшанської НС рівень води стабільно утримувався на позначці 79.69 м до 19 жовтня, а з 19.10 вода з р. Вільшанки самопливом потрапляє у Кременчуцьке водосховище через водоскид, обладнаний отвором у щиті («щит-хлопавка»), що пропускає воду лише у напрямку р. Вільшанка – Кременчуцьке водосховище і на 20.10 на 800 рівень води був зафіксований на позначці 79.77 м. На річці Тясмин в нижньому б’єфі Тясминської НС рівень води коливався в межах 71.78 - 72.03 м; на р. Золотоношка в нижньому б’єфі Золотоніської НС рівень води коливався у межах 77.43 - 77.49 м. На Кременчуцькому водосховищі ГЕС працює у режимі поступового спрацювання. За звітний тиждень середній рівень води в озерній частині водойми знизився лише на 0.01 м. Станом на 20 жовтня на 800 він становив: у пригреблевій зоні (Кременчуцька ГЕС) – 79.64 м, в районі с. Святилівка Полтавської області (Оболонська НС № 1) – 79.65 м; у верховій частині водосховища в районі Вільшанської насосної станції – 79.67 м; в нижньому б’єфі Канівської ГЕС – 79.66 м.

2. Гідрогеологічна обстановка на захисних масивах.

Гідрогеологічний стан на захисних масивах – задовільний. Рівні води у всіх підвідних каналах на захисних масивах узбережжя Кременчуцького водосховища, окрім Черкаського водозбірного басейну, що входить в Черкаський дренажно-осушувальний комплекс, відповідали встановленим Протоколами засідання міжвідомчих комісій з питань погодження допустимих рівнів в придамбових водоймах насосних станцій, що захищають від підтоплення землі та населені пункти Черкаської та Полтавської областей в зоні впливу Кременчуцького водосховища.

13 жовтня в Черкасах на одному з приватних підприємств, що розташовано поблизу відкритої частини дренажно-осушувальної мережі, відбулось розгерметизування цистерни з селітрою, яка потрапила у дренажний канал. Тому, щоб запобігти забрудненню вод Дніпра шкідливими продуктами розпаду аміачної селітри, з 13 жовтня перекачування води з водозбірного басейну у Кременчуцьке водосховище тимчасово припинено. Проводиться систематичний забор проб води на хімічний аналіз. Ситуація знаходиться під контролем усіх відповідних структур міста.

3. Робота насосних станцій - об'єми перекачаної води за місяць у порівнянні з попередніми показниками.

Всього за період з 14.09.2020 по 20.10.2020 насосними станціями управління перекачано 1243,6 тис.м3 води, що на 84,4 тис. м3 води менше, ніж за минулий тиждень. Всього за період з 01.01.2020 по 20.10.2020 насосними станціями управління перекачано 93095,6 тис. м3. За даними управління ДСНС 13.10.2020р. о 15:25 до чергової зміни ОКЦ надійшла інформація, що в м. Черкаси, вул. Героїв Холодного Яру, 68/22, на підприємстві ТОВ “Агросток Україна”, директор Гичка Юрій Миколайович, виникла розгерметизація резервуара ємністю 5 тис. м.куб., за попередньою інформацією з карбамідно-аміачною сумішшю КАС-32 (інформація перевіряється). Проведено оповіщення служб взаємодії. Станом на 19:20 виток хімічної речовини з резервуару ліквідовано. За інформацією представників підприємства витекло близько 100 тон речовини. Силами підприємства проведено та станом на 00:50 14.10.2020 р. завершено роботи по відкачуванню хімічної суміші в сторонні ємності. На місці працювала міська комісія з ТЕБ та НС, Державна екологічна інспекція, ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України”, співробітники Національної поліції,  мобільно-оперативна група УДСНС на чолі з начальником Управління полковником с.ц.з. Даником А.М. Від Управління залучено відділення РХБЗ АРЗ СП (1СМРХР-ЛК, 4 особи), чергову зміну ОКЦ,  відділення реагування на НС 2-го ДПРЗ, черговий караул 1-ї ДПРЧ (1АЦ, 4 особи). Відділенням РХБЗ АРЗ СП проводено заміри гранично-допустимих концентрацій в повітрі, виставлено хімічні пости. Державною установою “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України” та лабораторією Держекоінспекції відібрано проби для проведення аналізу. Черкаським управлінням захисних масивів дніпровських водосховищ призупинено викид стічних вод у річку Дніпро. Обставини та наслідки події уточнюються. На місце події виїжджали: заступник начальника Управління полковник с.ц.з. Горобець О.І., заступник начальника Управління полковник с.ц.з. Євпак О.В., начальник відділу організації заходів цивільного захисту полковник с.ц.з. Бабак О.В., начальник сектору техногенної безпеки підполковник с.ц.з. Ткач А.А., начальник Черкаського МРВ підполковник с.ц.з. Кобко А.І., начальник 2-го ДПРЗ полковник с.ц.з. Сіпко О.В., заступник начальника 23-ї ДПРЧ капітан с.ц.з. Цуркань Г.Г.

Станом на 20.10.2020 року рівень води в акумулюючому басейні складає 78,50 мБС, що на 0,3 м нижче критичної позначки, але на 0,7 м вище протокольного рівня. Протокол якості води №26 від 19.10.2020 додається. Питання скидання води до ГКНС КП „Черкасиводоканал” та з ПАТ „Азот” в стані вирішення.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить