За нас ніхто планету не врятує!

 
    На жаль екологічні проблеми набули статусу глобальних. Щодня ми бачимо навколо себе воду, дерева, траву, квіти,тварин. Це все природа, а людина – частина її. Земля, що живить нас, повітря, яким ми дихаємо, вода яку ми п’ємо, зазнають величезної шкоди, але у людини є можливість змінювати природу. Для подолання екологічних проблем і катаклізмів необхідно переосмислити стиль, технології й загальну практику ставлення до навколишнього середовища, впровадити нову філософію життєдіяльності людства, яка б сприяла гармонізації взаємодії в системі людина-суспільство-природа. В наш час екологія має стати способом життя та мислення кожної людини. Змінювати природу потрібно обережно, бо окремі дії можуть завдати шкоди.

Кожен із нас повинен чітко усвідомити, що ми не можемо просто заплющити очі на проблеми екології, які загрожують нашому життю та життю майбутніх поколінь. Свій посильний внесок може зробити кожен: хоча б не засмічувати землю, по якій ходимо, посадити принаймні одне деревце, збудувати шпаківню навесні. Звичайно, це небагато, але, можливо, якщо кожна людина почне шанобливо ставитися    до навколишнього середовища, це добре відіб’ється на ньому.
        Пропонуємо вам декілька порад, дотримуватись яких дуже просто.
Не купуйте сміття: віддавайте перевагу товарам без зайвої упаковки. 
Відмовтесь від одноразових пластикових пакетів. Пластик не розкладається природним шляхом, краще носити з собою зручну багаторазову екоторбу, яка буде корисна для екології і позбавить від необхідності щоразу купувати новий пластиковий пакет.
«Ні» одному разу. Намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам. Менше сміття-менше проблем!
Сортуйте сміття, адже 1 тонна макулатури збереже 17-20 дерев, а 1 тонна вторинних полімерів (пластмаси) збереже 16 тонн сирої нафти. 

Бережіть воду. Банальне «закривайте кран, поки чистите зуби» має глибокий зміст. Скоротіть час перебування в душі, уменшіть натиск, придбайте спеціальну економічну насадку. Ремонтуйте крани, які протікають.
Бережіть енергію. Виробіть звичку вимикати світло, залишаючи приміщення на довше, ніж на 15 хвилин. Використовуйте енергозберігаючі  лампи. При покупці звертайте увагу на економічність техніки

    І наостанок, полюбіть природу. Так ви захочете захищати її і зрозумієте, що кожна ваша дія має силу! А ваші діти і онуки скажуть вам: «Дякую, що зробив світ кращим».

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить