День Дніпра в управлінні
- Подробности
- Создано 05.07.2019 14:15
Напередодні Міжнародного Дня Дніпра фахівці Черкаського регіонального управління водних ресурсів послухали виступ начальника Олександра Бовсуновського про значення третьої за величиною річки Європи для України в цілому та Черкащини зокрема. Також усі мали змогу протягом тижня споглядати фотовиставку «Дніпро, яким я його бачу».
Уже 17 рік поспіль громадськість святкує День Дніпра, а так як ми з Вами проживаємо біля цієї водної артерії, не можемо бути осторонь.Це свято має свою мету – привернення уваги до проблем великої річки. Щорічно у країнах, по яких тече річка Дніпро відзначають його День у першу суботу липня.
– Дніпро – головна водойма нашої країни, – розповідає Олександр Миколайович. – Вона живить цілющою вологою понад 70% населення України. На сьогоднішній день довжина річки складає 2201 км, а це трохи менше, ніж до побудови водосховищ. Дніпро починається у Смоленській області в Росії, поблизу села Бочарово, а впадає у Дніпровський лиман Чорного моря в Україні. Тільки в межах України в Дніпро впадає 1156 річок, які називаються притоками. В Черкаській області притоками Дніпра є річки Золотоношка, Тясмин, Вільшанка, Рось та інші. Через спорудження каскаду електростанцій на Дніпрі виникла низка великих водосховищ: Київське, Канівське, Кременчуцьке, Дніпродзержинське, Дніпровське та Каховське. І попри різні думки щодо їх створення, вони несуть велике значення для населення, таке як виробництво електроенергії, розвиток промисловості, та головне – було усунено дефіцит води майже на третині території України. І це особливо важливо сьогодні, коли відбуваються зміни клімату через глобальне потепління і нестача прісної води на планеті стає все більш актуальною. На жаль, спостерігається ріст органічного забруднення, високим є вміст амонію, заліза, зросла кольоровість води, знизилися показники кисню. Все це не в останню чергу доводить, що у воді мають місце відходи промислової та сільськогосподарської діяльності, побутові стоки. Маємо низьку культуру ставлення до води, її раціонального використання як бізнесом, так і пересічними громадянами.І цю ситуацію слід докорінно змінювати. Вода — це життя. І вона потребує шанобливого до себе ставлення, збереження і захисту. Для нас, водників, — це головне завдання, якому ми присвятили своє життя. І таким же воно повинно стати для кожної людини.
Проблеми Дніпра добре знайомі. Нажаль, практично кожен з нас є забруднювачем, коли використовує хімічні миючі засоби, такі як пральні порошки з вмістом фосфату. Часто відпочиваючі біля річки просто забувають або не хотять за собою прибрати. Сміття у вигляді пластикових пляшок та поліетилену потрапляє в річку, поступово вбиваючи її. Підприємства скидають побутові неочищені стоки прямо в Дніпро. Кожен з нас повинен задуматися над цим, адже забруднення Дніпра відображається на економіці країни в цілому і дуже б’є по здоров’ю усього населення.