2018 рік у Черкаському РУВР

Знеструмлення 3-ьох насосних станцій. Погодні умови на Черкащині у січні 2018 року  визначали як стихійне лихо. В області було знеструмлено більше 40 населених  пункти, а також  об’єкти державного значення, такі як насосні станції Черкаського РУВР Будище-Свидівську НС №1, №2 та Вільшанську НС, а також Золотоніську НС. Працівникам вказаних об’єктів довелося нелегко, адже температура  в приміщенні не вище 2-3 градусів, подекуди й нуль -  грілися на вулиці біля саморобних буржуйок. Щодо обладнання, то в цих аварійних умовах проведено скидання води із системи охолодження агрегатів, щоб вона не замерзла.

 

 Однак в цій непростій ситуації  черговий персонал насосних станцій  виконував свою роботу: розчищав під’їзди до насосних, слідкував за рівнем води у дренажних каналах, дотриманням протокольних рівнів, фіксував температуру в залі, адже від цього залежить подальше функціонування  об’єктів. Таким чином результати негоди було успішно ліквідовано і гідротехнічні споруди не вийшли з ладу.

 

Студенти інституту пожежної безпеки слухали лекції від фахівців управління водних ресурсів. Це була інформація як загального характеру, так і проблемні питання, які по-своєму прагнули вирішити. Робота управління, його призначення та функції, інженерно-геологічний та гідрогеологічний моніторинг, який здійснює  відділ водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки. Завдяки його роботі визначається площа втрачених земель в результаті переформування берегів. Після лекції розпочалося жваве обговорення, оскільки студенти цікавилися багатьма практичними аспектами із життя управління: від стану гідроспоруд та обладнання до реагування місцевої влади на затоплення територій у верховій частині водосховища у 2011 році. Адже з усім цим вони працюватимуть після закінчення навчання.

Колектив Черкаського РУВР долучився до Дня благоустрою. Заходи по прибиранню території пройшли не лише поблизу адмінбудівлі управління, дільниць та насосних станцій.Працівники погожого суботнього дня прибрали від сміття близько 5 км Будище-Свидівської захисної дамби. Такі заходи вони проводять постійно, однак щоразу гори сміття зростають знову. Його можна спостерігати як на узбіччі, так і біля самої води. Очевидно, екологічна культура черкащан залишає бажати кращого.

   Фахівці Черкаського РУВР відзначили професійне свято.  День працівників водного господарства України був запроваджений 15 років тому, «…Ураховуючи вагомий внесок працівників водогосподарсько-меліоративного комплексу у розвиток водного господарства і меліорації земель, задоволення потреб населення і галузей національної економіки у водних ресурсах…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників водного господарства».За доброю традицією з нагоди Дня працівника водного господарства підбили підсумки роботи та нагородили кращих представників галузі, чий внесок у розвиток водного господарства був найвагомішим. До нагородження було представлено 13 осіб, які відображали різні ділянки роботи. Також репрезентовано відеоматеріали про значення води та водних ресурсів в екосистемі України.

Проблеми Дніпра обговорили під час відкриття першої обласної виставки акварельного живопису «Дні про».  Колектив Черкаського РУВР долучився до відзначення Міжнародного Дня Дніпра і взявучасть у закритті першої обласної виставки акварельного живопису «Дні про» у музеї «Кобзаря». В рамках заходу його учасники нелише торкнулися до прекрасного черезспоглядання живопису, але й обговорювали проблеми річки та варіанти подоланняекологічних проблем навколо цієї водноїартерії. Насамперед було акцентовано на історичному значенні річки в творенні української державності та формуванні ментальності.

День Незалежності у Черкаському РУВР. У День Державного Прапора України працівники Черкаського регіонального управління водних ресурсів долучилися до свята, створивши дві роботи на національну тематику під керівництвом художника Василя Гелетка. Національні символи, зображені на полотнах, мають об’єднавчий консолідуючий характер, тож колектив відчув себе єдиним цілим — згуртованим і непереможним. Після майстер-класу пройшли святкові заходи, наповнені українською поезією, піснею, документальними кадрами проголошення незалежності у 1991 році. Хвилиною мовчання працівники управління вшанували всіх, хто загинув за незалежність України.

 Водники провели міжнародний день чистих берегів. Щороку за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій в треті вихідні вересня в усьому світі проходить акція «Міжнародний день чистих берегів». Цього дня проходять акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває усе більшої популярності. Працівники Черкаського РУВР теж цьогоріч долучилися до акції. Адміністрація управління та працівники Дахнівської дільниці організували прибирання захисної смуги в мікрорайоні Дахнівка, працівники Черкаської дільниці прибирали біля Золотоніської НС, Оболонська дільниця – в районі села Святилівка, Тясминська – поблизу села Стецівка Чигиринського району. Таким чином, береги були прибрані на декількох масивах.

Водники відзначили День захисника вітчизни. Працівники Черкаського РУВР під час чергової зустрічі-лекції про іменинника жовтня, шестиразового чемпіона світу з боротьби Івана Піддубного не лише ознайомилися з біографічними даними видатного земляка, переглянули історичні кадри про спортсмена, а й поговорили про свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та українські традиції. А насамкінець колектив привітав свою сильну половину людства з Днем захисника вітчизни, враховуючи національні традиції та символіку.

Водогосподарники Черкащини пройшли курс лекцій з охорони праці. Фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства Держводагентства України на базі Лівобережного міжрайонного управління водного господарства провели триденний курс лекцій з охорони праці для водогосподарників області. Такі навчання проводяться раз на три роки, по їх закінченні посадові особи та спеціалісти водогосподарської галузі проходять атестацію, складають іспити  з питань охорони праці та отримують відповідні посвідчення. Цього року на Черкащині виявили бажання пройти таке навчання близько 80 фахівців.

Водники пройшли курси підвищення кваліфікації з берегоукріплення.  Фахівці Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління навчально-наукового інституту економіки та екології природокористування на базі Черкаського РУВР провели курси підвищення кваліфікації на тему: «Ефективність та екологічна роль берегоукріплювальних споруд». Ця тема рекомендована для державних службовців територіальних органів водно-земельних ресурсів. Найцікавішим було представлення використання аерофотозйомки під час дослідження водних об’єктів. Проводиться вона за допомогою дрона, що впродовж певного часу на відповідній висоті над землею детально досліджує водний об’єкт і дозволяє проаналізувати його особливості. Звісно, така процедура не з дешевих, однак завдяки використанню новітніх технологій, дозволяє працювати в цій галузі значно ефективніше.

В Черкаському РУВР вшанували 85-ту річницю Голодомору.      Хвилиною мовчання вшанував колектив Черкаського РУВР усіх, замучених голодною смертю в 1932-33 роках. Перед образом Божим під час жалобних заходів була запалена лампадка і схилені голови перед пам’яттю невинно вбитих голодом-геноцидом українців. Таким чином, прийнявши і простивши, згорить страшний спадок Голодомору нашої нації. У переддень трагедії працівники управління зібрались в актовій залі, де не лише запалили свічу пам’яті, а й переглянули відповідні документальні кінохроніки, заслухали літературні твори, присвячені цим подіям, музичні композиції, почули сумні статистичні дані.

В Черкаському РУВР започатковано серію творчих зустрічей «Видатні особистості України». Під час лекції йде мова про видатну особистість, яка зробила значний вклад у розвиток української державності, усіма своїми вчинками та життям демонструвала любов до рідної країни та народу. Впродовж 2018 року колектив довідався цікаву інформацію про 6 видатних людей: Симон Петлюра, Олена Журлива, Олена Теліга, Іван Франко, Олександр Довженко, Іван Піддубний.

 Ще однією неординарною подією для Управління стало вручення керівнику Черкаського РУВР Олександру Бовсуновському почесної грамоти за перше місце у конкурсі на кращий колективний договір за 2017 рік.  Голова обласної профспілкової організації працівників АПК Марина Горлач в урочистій обстановці презентувала нагороду і зазначила, що на рівні країни серед бюджетних організацій це дійсно вагома перемога, якою колективу потрібно пишатися. Також висловила сподівання на плідну співпрацю і в майбутньому.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить