Засідання Басейнової ради р. Дніпро 22.11.12
- Подробности
- Создано 14.12.2012 14:37
22 листопада відбулося засідання Басейнової ради р. Дніпро у приміщенні спорт-готелю Селена, Черкаська область, Черкаський район с. Свидівок, вул. Дахнівська, 21.
Зібрання розпочалося привітанням усіх присутніх головою Басейнової ради Замикулою Володимиром Васильовичем, який відзначив, що сьогодні є вкрай необхідним та важливим вирішення екологічних проблем не тільки на регіональному і обласному, а й на міжнародному рівнях.
Зокрема необхідним є впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, тобто управління водними ресурсами, де основним суб’єктом виступає річковий басейн. Впровадження принципів басейнового управління в Україні визначено Водним кодексом України і Загальнодержавною програмою розвитку водного господарства. Басейновий принцип управління водними ресурсами визначає передумови та напрями створення в Україні сучасного механізму використання, охорони і відтворення вод, який відповідатиме найбільш ефективній міжнародній практиці і надасть змогу реалізувати стратегію державної політики, спрямованої на запобігання виснаження водних ресурсів та досягнення і підтримання доброї якості води.
Засідання відбулося за підтримки проектів ПРООН/ГЕФ „Реалізація Стратегічної програми дій для басейну Дніпра з метою зменшення забруднення стійкими забруднюючими речовинами” та „Проекту з охорони навколишнього природного середовища міжнародних річкових басейнів”.
Як зазначив голова Басейнової ради, надзвичайно приємно, що з кожним роком стає дедалі більше екологічних організацій, спеціалістів, науковців, які свідомо залучаються до вирішення накопичених проблем. На зібранні були присутні керівники регіональних, обласних, басейнових управлінь водних ресурсів, науковці кафедр гідрології та гідроекології Національного університету ім. Т.Г. Шевченка м. Київ, керівники Державних управлінь охорони навколишнього природного середовища областей, розташованих в басейні р. Дніпро, тематичні консультанти та керівники проектів екологічного розвитку, представники групи міжнародних експертів.
У ході засідання були розглянуті наступні питання: - впровадження нового системного підходу до управління басейном Дніпра на основі принципів сталого розвитку та інтегрованого управління водними ресурсами в Україні і за кордоном; - вирішення негативних наслідків зарегульованості стоку основного русла, зміни гідрологічного режиму р. Дніпро, зменшення проточності, підтоплення територій, особливо нижньої ділянки Дніпра, скорочення стоку дніпровської води в Чорне море; - проблема втрати води в басейнах Дніпра. Продовжується недопустимо високе забруднення дніпровської води комунальними і промисловими стоками, забруднюється хімічними і радіоактивними речовинами. Турбує загальне зниження якості дніпровської води і, як наслідок, проблема доступу населення до безпечної питної води.
Крім того, учасники засідання обмінювалися досвідом та пропонували власний підхід до існуючих проблем екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро та економного використання водних ресурсів. Підводилися підсумки по усуненню джерел забруднення водотоків біогенними та органічними речовинами в басейні р. Сула, були представлені першочергові заходи щодо екологічного оздоровлення Сулинської затоки в межах діючого національного природного парку.