День води в Черкаському РУВР

 До Всесвітнього дня води, який щорічно відзначається 22 березня, працівники Черкаського регіонального управління водних ресурсів провели лекції на тему „Природа для води”. Провідний гідролог відділу комплексного використання водних ресурсів Ольга Колесник у своєму виступі наголосила, що екологічний збиток від користування природними ресурсами разом із зміною клімату веде до кризи, пов’язаної з водою, яку ми бачимо по всьому світу: повені, посухи та забруднення води, які все більше погіршуються деградацією рослинності, ґрунту, річок та озер. Ми самі ускладнюємо процес надходження кожної краплини води, яка нам потрібна для виживання та процвітання.

 За оцінкою вітчизняних експертів, Україна є однією з найменш забезпечених у Європі країн за запасами місцевих водних ресурсів — 1 тис. м3 на 1 жителя (для порівняння: у Швеції та Німеччині — 2,5 тис. м3 на 1 жителя, Франції — 3,5, Великобританії — 5). Але, на жаль, не зважаючи на це, їх використання є неефективним та нераціональним, екологічний стан поверхневих і підземних джерел водопостачання не покращується.

В доповіді також наводилися приклади рішення, як ми можемо використовувати природу для подолання водних проблем XXI століття: це і відновлення лісів, пасовищ і природних водно-болотних угідь, і повторне підключення річок до заплав, і створення буферів рослинності уздовж водостоків та інше, що допоможе відновити збалансований водний цикл, поліпшити здоров’я людей і надати їм засоби для існування.

Заступник начальника управління Владислав Бондаренко підвів підсумки, що основною причиною виникнення кризового стану водних об’єктів є не тільки низькій пріоритет екологічної політики в Україні, а й те, що всім потрібно бути небайдужим до охорони та відтворення водних ресурсів, тому що все потрібно починати із себе.

            Лекції на тему „Природа для води” також були проведені в колективах експлуатаційних дільниць: на Черкаській дільниці – завідувачем лабораторії моніторингу вод та грунтів Петренко Т.О., на Дахнівській – провідним гідрологом  Сніжко І.П., на Тясминській – гідрологом 1 категорії Кузубом С.М., на Оболонській – провідним гідрологом Сіренко Т.М.

        Крім того, з метою підвищення екологічної свідомості та обізнаності серед молоді, гідрологом 1 категорії відділу комплексного використання водних ресурсів Сергієм Кисільовим була проведена лекція перед учнями Геронімовської загальноосвітньої середньої школи.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить