В рамках проведення Всеукраїнського тижня права

         Починаючи з 1950 року щорічно 10 грудня увесь світ святкує Міжнародний день прав людини, адже ця дата 1948 року знаменита прийняттям Генеральною Асамблеєю ООН основоположного документу — Загальної Декларації прав людини. Це першоджерело спонукало уряди різних держав до розробки та прийняття численних конвенцій, декларацій та протоколів, присвяченим правам людини:

 1948 рік — Конвенція про попередження злочину геноциду та покарання за нього;

 1949 рік — Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів;

 1950 рік — Європейська Конвенція захисту прав людини та основних свобод;

 1959 рік — Декларація прав дитини;

 1966 рік — пакти про права людини тощо.

 Крім цього, з метою здійснення контролю за дотриманням прав людини було створено Комісію ООН з прав людини та спеціальну посаду в урядах держав — Уповноваженого з прав людини. 10 грудня кожного року проводиться пленарне засідання ООН: всесвітня організація відзначає тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав та свобод, а Норвезький Нобелівський комітет в Осло вручає Нобелівську нагороду (премію) миру. Спираючись на міжнародно-правові стандарти, проголошені в Декларації, у 1996 році Верховна Рада України прийняла Основний закон — Конституцію України. В ній зазначено, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

 В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів та враховуючи сьогоднішню ситуацію на Сході, вважаємо, що питання забезпечення соціальними правами та гарантіями окремої категорії осіб (вимушених переселенців — осіб, які покинули рідні краї у зв’язку із введенням воєнного стану на території їх постійного проживання, а також учасників бойових дій, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції, членів сім’ї загиблого) є актуальним і підлягає більш детальному вивченню та роз’ясненню.

 Відповідна інформація згрупована в картографічні та табличні матеріали за наступними посиланнями на основі Пам’ятки учасникам АТО, розробленої Громадською організацією «Юридична Сотня» спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, Міністерства оборони та Генерального Штабу Збройних Сил України.

 ·        Фото «Шлях переселенця»

·       Документ «Як отримати статус учасника бойових дій»

·        Документ «Як отримати статус інваліда війни»

·        Документ «Як отримати статус члена сім’ї загиблого»

·        Документ «Соціально-правові гарантії (пільги)»

·        Документ «Додаткові пільги інвалідам війни»

·        Документ «Пенсійне забезпечення»

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить