У Черкаському РУВР прозвучала лекція про воду

У Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів відбулася лекція на тему: «Вода як харчова речовина». Таким чином в переддень свята водники розглянули важливість води як природної речовини, обговорили джерела забруднення та окреслили шляхи покращення ситуації.

Вступне слово на лекції мав начальник управління Олександр Бовсуновський, який наголосив на важливості свята для всього водного господарства.

 – Оскільки ми причетні до цього свята, повинні висвітлювати відповідні теми у ЗМІ , проводити круглі столи та інші заходи для того, щоб донести до громадськості наскільки важливою є тема води для суспільства. Адже кожен із нас є споживачем води, однак часто не задумується про те, що можна безпосередньо впливати на її якість та контролювати кількість споживання, – сказав керівник.

 

Завідувач лабораторії гідрохімічного моніторингу вод та грунтів Тетяна Петренко розповіла колективу про фізико-хімічні властивості води, види природних вод, а також наголосила на тому, що для нормальної життєдіяльності людського організму мікроелементи, що містяться у воді мають утримуватися в певних межах.

Цьогорічний день водних ресурсів проходить під гаслом «Стічні води», тому чільне місце в доповіді займала саме ця тематика.

 – Однією з причин незадовільної якості питної води є масове забруднення поверхневих водойм – основних джерел питного водопостачання у зв’язку зі скидами в них неочищених та недостатньо очищених промислових, господарсько-побутових і сільськогосподарських стічних вод. Зарахування до категорії «забруднених» проводиться при прийомі державної звітності № 2-ТП-водгосп від підприємств Черкаської області, яку здійснює Черкаське регіональне управління водних ресурсів. Викликає занепокоєння той факт, що загальна кількість скинутих у водойми області забруднених стічних вод в 2016 році збільшилася із 5 млн. м3 до 7 млн. м3.  У п’яти районних центрах  області міські очисні споруди взагалі відсутні, у решти районів вони працюють неефективно і потребують реконструкції, – зазначила у своїй доповіді Тетяна Петренко.

Зрозуміло, що констатацією фактів усі проблеми водної галузі не вирішити, однак це вже перші кроки на шляху до цього. Адже привертаючи увагу до проблеми та обговорюючи її ми поступово просуваємося до її вирішення.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить