Тренування на випадок повені.

Персонал Дахнівської дільниці на практиці вчився діяти у разі виникнення повені

Наприкінці лютого на базі Будище-Свидівської насосної станції №2 Дахнівської дільниці було проведено тренування особового складу насосних станцій, аварійних бригад дільниці по пропуску весняної повені. Навчання мали велике практичне значення, адже прораховували та аналізували  дії як чергового персоналу, аварійних бригад, так і керівництва насосної станції, дільниці у разі виникнення повені чи іншої надзвичайної ситуації.

Тренування проходило в декілька етапів. Насамперед відпрацьовували систему оповіщення у разі виникнення повені.

 – На практиці  ліквідовували імітовані затори на гідротехнічній споруді придамбового каналу, що виникли через накопичення великої кількості крижин та  сухих гілок із дерев. Великі гілки чіпляли до троса і підтягували. Особливу увагу при цьому звертали на технічні засоби, якими користувалися працівники насосної станції та техніку безпеки при виконанні робіт, – розповідає фахівець з режиму секретності та цивільної оборони Андрій Килимник.

Його доповнює провідний інженер з охорони праці.

 – У своїй роботі я завжди наголошую на тому, що безпека людей під час виконання робіт – понад усе. І цього разу ми акцентували увагу на тому, що людина, яка ліквідовує затор, повинна бути одягнена у захисний костюм та зафіксована страхувальним поясом та рятувальним кругом. А ще ми аналізували дії персоналу у разі виникнення пожежі на насосній станції чи трансформаторній підстанції, розглядали використання первинних засобів пожежогасіння, виклик пожежної команди, – зауважує провідний інженер з охорони праці Анатолій Дурицький.

Ще однією важливою спроектованою надзвичайною ситуацією було відключення насосної станції від електромережі. Адже усі ми знаємо, що без електроенергії насосна станція воду не перекачує і не працюють дренажні насоси, однак може виникнути  аварійна ситуація, коли вона виявиться знеструмлена. Тому під час тренувань запустили в роботу електростанцію АБ-8 та насос «Гном». Задіювали і мотопилу «Штиль», аби члени аварійної бригади чітко знали, що як працює.

В цих практичних навчаннях взяли участь більше 30-ти працівників дільниці: представники Будище-Свидівської насосної станції №1, Будище-Свидівської насосної станції №2 та Вільшанської насосної станції. Важливим є той аспект, що під час тренувань відбувся обмін досвідом та відпрацьовувалися варіанти дій в тій чи іншій ситуації, відтак навіть у разі виникнення повені персонал Дахнівської дільниці матиме чітке уявлення про ситуації та готовий план дій.  

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить