В Черкаському РУВР ознайомили працівників із Загальною декларацією прав людини
- Подробности
- Создано 08.12.2016 14:32
На виконання п. 2 розпорядження Кабінету міністрів України від 31. 08. 2016 року № 627-р «Про затвердження Плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права» та відповідного наказу Держводагентства від 29. 09. 2016 року № 120 у Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів триває такий тиждень права з 5 по 12 грудня 2016 року. В цей період юридичним відділом проводяться навчання з працівниками Черкаського РУВР з питань реалізації та захисту прав людини. Також працює громадська приймальна з надання безкоштовної правової допомоги населенню.
Одна з таких правових бесід відбулася в актовій залі Управління. На зустрічі з РУВРівцями працівники юридичного відділу розповіли передісторію створення Загальної декларації прав людини та дали коротку характеристику документу.
– Сьогодні надзвичайно важливо, щоб люди мали правову освіту, це допоможе їм захищати свої права і знати обов’язки. Декларацію порівнюють із грецьким храмом, що має фундамент, східці, чотири колони і фронтон. Статті 1 та 2 закладають фундамент, преамбула є сходинками, основний текст формує 4 колони. Щодо прав, то в правовому акті, що ми розглядаємо, задекларовані основні права, що повинна мати кожна людина: особисті, політичні, соціальні, економічні, культурні. За їхнім дотриманням стежить уповноважений у Верховній Раді з прав людини. Ще важливим є співвідношення міжнародних правових договорів із національним законодавством, – зауважила юрисконсульт Юлія Щербак.
Крім теоретичних питань не оминули і практики. Зокрема юрисконсульт Іван Цвек поділився досвідом звернення у справах своїх клієнтів до Європейського суду з прав людини.
– Ви повинні знати, що збирати матеріали і нести фінансові витрати при зверненні до цієї інстанції повинен не громадянин, а країна, на території якої він проживає. Часто трапляється, що при розлученні ділять майно громадяни різних держав, тоді такі суперечки вирішує Європейський суд із прав людини. В моїй практиці був випадок, коли за радянських часів націоналізували майно одного чоловіка із західної України. Виявилося, що насправді цього не повинно було статися, згідно з нормами чинного законодавства. За рішенням Європейського суду будинок повернули власнику, – розповів Іван Цвек.