Не лише хвилина мовчання, а й допомога в повсякденному житті
- Подробности
- Создано 27.04.2016 13:42
26 квітня 2016 року виповнюється 30 років відтоді, як сталася трагедія на Чорнобильській АЕС. Цього дня Україна вшановує пам’ять усіх, хто рятував людство від атомної катастрофи. Відповідні заходи провели й у Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів.
Начальник Управління Олександр Бовсуновський нагадав про деякі факти з далеких сьогодні 80-х років. І зауважив, що близько ста тисяч людей вже загинуло після ядерної катастрофи. І ніхто не знає, скільки ще поколінь українців житиме з радіацією.
– Четвертий енергоблок став найбільшим в усьому світі, тому через вибух
на ньому людство сколихнула небачена досі трагедія. В результаті аварії стався величезний викид радіоактивних ізотопів з активної зони реактора, які радіоактивною хвилею перенеслись на великі відстані. Відбулося забруднення не лише України (хоча, звісно, вона постраждала найбільше), а й багатьох інших країн. 69 населених пунктів Київської та 7 Житомирської області не знали, що будівництво атомної станції розпочате у 1970 році, принесе біль та розруху в їхні оселі. Довкола ЧАЕС було створено 30-кілометрову зону відчуження, з якої переселено всіх жителів, – зауважив Олександр Бовсуновський.
На зборах колективу своїми спогадами про ту страшну аварію поділилися і ті люди, які безпосередньо боролися за ліквідацію наслідків аварії. За їхніми словами, найстрашніше було те, що багато людей не знали про ту небезпеку, яку несе мирний атом і не вміли захистити себе та свої родини. В Управлінні працює шестеро осіб, які були у 1986 році в зоні Чоронобиля. Крім того, троє працівників переселено із зони відчуження і вони змушені були шукати новий дім та створювати родинний затишок. Насамкінець була висловлена думка про те, що кожен з нас може допомогти людям, які перебували в зоні Чорнобильської катастрофи. Допомогти, полегшуючи їхнє повсякденне життя реальними справами в побуті. Таким чином, віддячимо за порятунок України у 1986 році.