Цінуй. Захищай. Надихай

02 лютого світова спільнота відзначає Всесвітній день водно-болотних угідь під гаслом "Захист водно-болотних угідь для нашого спільного майбутнього". Це свято, започатковане в 1997 році, покликане привернути увагу до важливості збереження водно-болотних екосистем для майбутніх поколінь.

Україна, як активна учасниця Рамсарської конвенції, має 50 водно-болотних угідь міжнародного значення. Проте російська агресія завдала нищівного удару по цих природних територіях. За даними аналізу, протягом десяти років окупації та трьох років повномасштабної війни постраждали 48 з 50 водно-болотних угідь України. Масштаби руйнування вражають:

 

- 31 угіддя безпосередньо постраждало від бойових дій, обстрілів та мінування;

- 3 угіддя зазнали катастрофічних змін через підрив Каховської греблі;

- 4 угіддя використовувались як військові полігони російськими військами;

- 4 угіддя постраждали від обстрілів, перебуваючи на відстані понад 100 км від лінії фронту;

- 5 угідь зазнали впливу через руйнування енергетичної інфраструктури;

- 5 угідь стали місцями розташування захисних споруд на кордоні з Білоруссю.

На окупованих територіях природоохоронна діяльність повністю припинена або здійснюється з грубим порушенням українського законодавства та міжнародних конвенцій. Окупаційна влада дозволяє заборонені види діяльності: нерегульоване рибальство, полювання та видобуток будівельних матеріалів. Додатково 17 водно-болотних угідь потерпають від непрямих економічних наслідків війни, що призводить до зменшення фінансування та погіршення управління цими територіями.Міндовкілля України закликає під час відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь – акцентувати увагу на важливості цінити водно-болотні угіддя, захищати їх, і надихати колег, друзів, учнів та інших співвітчизників на дії на захист природи та країни.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить