Проект реконструкції гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ матиме фінансову підтримку держави
- Подробности
- Создано 08.12.2015 14:20
Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів під головуванням Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса відібрала проекти, які отримають державні інвестиції з бюджету у 2016 році, а також у планових бюджетних періодах 2017-2018 років.
До фінального списку потрапили 10 із 18 проектів, які було подано на розгляд. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку
Цього року державні інвестиційні проекти, які претендують на державне фінансування, вперше розглядалися за новою, прозорою процедурою. Всі рішення щодо проектів приймалися не одноосібно чи одним органом, а колегіально - Міжвідомчою комісію, що складається на 50% із представників Уряду і на 50% - із представників бюджетного комітету Верховної Ради. Рішення щодо відбору проектів приймалося голосуванням.
10 відібраних проектів повинні отримати щонайменше фінансування у загальному розмірі 1 мільярд гривень щорічно протягом 2016-2018 рр.. Законодавством закріплена вимога, що не менше 70% державних капітальних інвестицій спрямовуватиметься на продовження (завершення) реалізації розпочатих державних інвестпроектів, і не більше 30 % спрямовуватиметься на реалізацію нових державних інвестиційних проектів.
За підсумками голосування серед 10-ти проектів був підтриманий і проект «Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ»
У короткому описі проекту зазначено: «Захист від підтоплення та затоплення водами дніпровських водосховищ близько 131 населених пунктів та 197 тис.га земель. Реконструкція 300,6 км захисних дамб (у т.ч. діагностика і оцінка стану дамб), 28 насосних та 3 компресорних станцій, що включає заміну енергосилового обладнання, основних вузлів насосно-силового обладнання, системи допоміжного гідротехнічного та компресорного обладнання. Реконструкція буде проводитися на 20-ти захисних масивах дніпровських водосховищ, в межах Київської, Черкаської, Полтавської, Дніпропетровської, Запорізької областей».
Проект також окреслює головного розпорядника коштів державного бюджету - Міністерство екології та природних ресурсів України (Державне агентство водних ресурсів. Відповідальним виконавцем, замовником реконструкції вказано - Дніпровське басейнове управління водних ресурсів (Київське регіональне управління водних ресурсів), Черкаське регіональне управління водних ресурсів, Нікопольське регіональне управління водних ресурсів, Дніпродзержинське регіональне управління водних ресурсів.
Обгрунтовуючи необхідність реалізації даного проекту розробники зазначають: «При створенні Дніпровського каскаду водосховищ здійснено захист прилеглих найбільш цінних територій та населених пунктів шляхом обвалування на площі 197 тис.га. В цій зоні розміщено понад 131 населених пунктів де проживає понад 600 тис. жителів. Уci гідротехнічні споруди захисних масивів створюють потенційну небезпеку для населення, яке проживає на територіях, розташованих нижче рівня води у дніпровських водосховищах. Із 300,6 км дамб - 170 км мають конструктивно найбільш небезпечний обжатий профіль. На відміну від паводкових захисні дамби працюють в умовах постійного напору водосховищ. Прорив дамби може привести до катастрофічних наслідків i колосальних матеріальних збитків. Більшість дамб експлуатуються біля 50 років, що є критичною межею гарантії їх стійкості, яка була закладена проектами. За цей час, природні та гідрогеологічні фактори негативно вплинули на стійкість споруд, з кожним роком зменшуючи їx надійність».