Олександр Бовсуновський: «Керуємо великою водою — оберігаємо життя»

До Дня працівників водного господарства

Газета «Черкаський край» від 02.06.2021 № 22 (20377)


Детальніше

Переймаються станом Тясминської дамби (2 публікації)

Мирослава  Білецька, Черкаси,  Громадське радіо

Закриття комплексу Тясминської водозахисної греблі на Черкащині для руху транспорту, яке відбулося майже рік тому, сьогодні спричинило нову проблему. Об’їжджаючи проблемний об’єкт, вантажівки розбили дорогу, що проходить кількома чигиринськими селами. Вона не пристосована до такого навантаження. Тому стала непрохідною і для шкільного автобуса. А вібрації від вантажного транспорту руйнують сільські хати при дорозі.

 Тясминська гребля була своєрідною переправою між двома областями — Черкаською та Полтавською. А також — дорогою до розташованого на водосховищі зернозберігального терміналу компанії «Нібулон». Однак про проблеми на споруді говорять вже десять років поспіль. Через загрозу руйнації мосту на греблі в 2017 році її закрили для вантажівок, а влітку минулого року — і для легковиків. Увесь транспорт пустили в обхід, дорогою через кілька сіл. Говорить Віктор Харченко, голова Чигиринської об’єднаної територіальної громади:


Детальніше

До Дня працівників водного господарства Олександр Бовсуновський: «Кременчуцьке водосховище — це наша впевненість у майбутньому»

ГАЗЕТА "Черкаський край" № 23 від 03.06.2020


Сьогодні Україна відзначає День працівників водного господарства. І ми щиро вітаємо всіх, хто присвятив своє життя збереженню водних ресурсів нашої країни, їх раціональному використанню, безперебійному забезпеченню потреб населення, всіх галузей економіки водою, захисту земель та населених пунктів від стихійних розливів водойм.


60 років у водогосподарському комплексі України на високому професійному рівні діє колектив Черкаського управління захисних масивів дніпровських водосховищ, який забезпечує стабільне функціонування найбільшого на терені нашої держави штучно створеного водного басейну — Кременчуцького водосховища, площа якого становить понад 225,2 мільйона гектарів.

Регулювання рівня води у водоймищі, утримання водної стихії у відведених їй межах, наповнення цієї величезної водної чаші з притоків Дніпра, проведення гідротехнічних робіт для захисту від затоплень і підтоплень майже 60 тисяч гектарів прибережних земель та 58 населених пунктів Золотоніського, Чорнобаївського, Черкаського та Чигиринського районів Черкаської області, Глобинського та Кременчуцького районів Полтавської області, Світловодського району Кіровоградщини — це надзвичайно складна і відповідальна справа, яка потребує від черкаських водників професійної майстерності, досвіду, а нерідко — й мужності. А ще в зоні постійної уваги водогосподарників перебувають майже 150 кілометрів берегів водосховища, 88 кілометрів захисних дамб, 70 кілометрів дренажних споруд, які потребують постійного догляду.

Детальніше

Не маємо часу на очікування, – В’ячеслав Швець про необхідність якнайшвидшої реконструкції Тясминської дамби

Одна з перших нагальних проблем, за вирішення якої береться новопризначений днями очільник Чигиринщини Сергій Чередніченко, – реконструкція Тясминської дамби. Об’єкт і нині аварійний та потребує негайного ремонту. Його оглянув спільно з депутатом ВРУ Олегом Арсенюком перший заступник голови ОДА В’ячеслав Швець та доручив керівнику району провести зустріч із профільними структурами, аби прискорити врегулювання цієї проблеми. Наразі дамба, зокрема й відрізок шляху, в аварійному стані. Поступово почали руйнуватись опори, з’явились тріщини. Відповідно кілька років тому рух транспорту там обмежили. Великоваговики почали об’їжджати дамбу дорогою через села. Утім це зумовило руйнацію тамтешніх помешкань. Люди почали обурюватись, протестувати. Нині ж вихід убачають в будівництві окремого об’їзного шляху.

Детальніше

Відбулася виїзна нарада через берегоруйнування біля Канівських очисних споруд

         Ділянка розмиву берега річки Дніпро в районі очисних споруд міста Канева поблизу села Пекарі знаходиться в критичному стані. 06.08.2019 р. було здійснено робочу поїздку до Канівського району групою посадових осіб, представників Черкаської ОДА, Канівської РДА, Черкаського РУВР, ДСНС, територіальних громад та комунальних підприємств, з метою огляду аварійної проміжку.

Детальніше

У черкаському дитсадку святкували День Дніпра

        Цього тижня ми святкуємо День Дніпра – свято головної річки українців. Черкащани знають про Дніпро не з чуток, адже нам пощастило жити біля унікальної водойми, яка є найбільшою в Україні і третьою за величиною в Європі. Привернути увагу до Дніпра та нагадати про проблеми річки вирішили й працівники Черкаського РУВР. Вони провели День Дніпра серед наймолодших черкасців в дитячому садочку «Дніпряночка».

Детальніше

На захисті від водної стихії


Детальніше

День водника. Які вони, трудові будні працівників водного господарства?

День водника. Які вони, трудові будні працівників водного господарства?          Захищати прибережні території і населені  пункти, розташовані біля Кременчуцького водосховища, від підтоплень і затоплень, шкідливої дії вод, утримувати водну стихію у відведених їй межах — робота, яка потребує надзвичайної відповідальності, високого професіоналізму, а, нерідко — й мужності.

    Всі ці риси притаманні працівникам Черкаського регіонального управління водних ресурсів, яке очолює Олександр Бовсуновський.

2-го червня водники відзначили своє професійне свято — День працівників водного господарства України. І сконцентрувало це свято в собі немало — гідні великої поваги успіхи колективу ЧРУВР, вдячність мешканців прибережних сіл, садиби яких цієї весни, як і завжди, професійно захищені від повені. Але й думок про проблеми, які опосіли галузь і які потребують нагального вирішення теж було достатньо.

Детальніше

День працівника водного господарства: брак кадрів і зношеність обладнання

Уже 16 рік в Україні відзначають день працівника водного господарства. Цього року це свято припадає на 2 червня. З цього приводу хотілося б приділити особливу увагу працівникам Черкаського регіонального управління водних ресурсів. На рахунку управління 4 експлуатаційні дільниці: Черкаська, Дахнівська, Оболонська і Тясминська та 9 насосних станцій, які захищають прибережні території від підтоплень та затоплень.

Детальніше

Подкатегории

  • Анонси

    Черкаське управління захисту дніпрвських масивів оглошує конкурс творів та малюнків "Водяна казка" для школярів та вихованців дошкільних навчальних закладів, приурочений до Нового року. Конкурс має на меті привернути увагу юних черкащан до збереження чистоти води та захисту навколишнього середовища для себе та майбутніх поколінь. Переможцям напередодні свята  будуть вручені  призи. Твори та малюнки надсилати поштою на адресу: вул. Надпільна 332, м. Черкаси, 18005, тел.(0472) 36-00-18. Збережемо воду разом!