Не маємо часу на очікування, – В’ячеслав Швець про необхідність якнайшвидшої реконструкції Тясминської дамби

Одна з перших нагальних проблем, за вирішення якої береться новопризначений днями очільник Чигиринщини Сергій Чередніченко, – реконструкція Тясминської дамби. Об’єкт і нині аварійний та потребує негайного ремонту. Його оглянув спільно з депутатом ВРУ Олегом Арсенюком перший заступник голови ОДА В’ячеслав Швець та доручив керівнику району провести зустріч із профільними структурами, аби прискорити врегулювання цієї проблеми. Наразі дамба, зокрема й відрізок шляху, в аварійному стані. Поступово почали руйнуватись опори, з’явились тріщини. Відповідно кілька років тому рух транспорту там обмежили. Великоваговики почали об’їжджати дамбу дорогою через села. Утім це зумовило руйнацію тамтешніх помешкань. Люди почали обурюватись, протестувати. Нині ж вихід убачають в будівництві окремого об’їзного шляху.

 

Остаточно ж визначити стан аварійності об’єкту може лише відповідна експертиза, послуги якої дороговартісні. Варто зауважити, що дамба, за своїм цільовим призначенням (зокрема за висновками Інституту гідропроекту, що формував комплекс захисних гідротехнічних споруд), – гідроспоруда, що не призначена для руху по ній великоваговиків. Однак нині її використовують саме як міст-переправу через водний об’єкт. При цьому вага великоваговиків інколи сягає 60 т.  Зараз тут перекрили рух для транспорту бетонними блоками.

На переконання першого заступника, аби не провокувати подальшу руйнацію дамби, варто обмежити рух великовагового транспорту перед заїздом на міст, застосувавши відповідне дорожнє обладнання.

– Проблема затяглася, – говорить перший заступник. – Але ми не маємо часу на очікування. Потрібно якнайшвидше вирішити цю проблему. Ми разом із депутатами посприяємо в цьому, звернувшись і до центральних органів влади.

Уже в найближчі дні Сергій Чередніченко планує провести спільну зустріч представників усіх  сторін.

http://vikka.ua/novini/97653-ne-maemo-chasu-na-ochikuvannya-ochilnik-chigirinschini-pro-rekonstruktsiyu-tyasminskoi-dambi-foto.htm