Підготовка водогосподарських об‘єктів до пропуску льодоходу, весняного водопілля та паводків

Робота управління по експлуатації захисних споруд, які знаходяться на балансі управління, ведеться згідно з Правилами технічної експлуатації захисно-регуляційних споруд та Положення про проведення планово-попереджувальних ремонтів меліоративних систем і споруд. З метою підготовки водних об‘єктів і гідроспоруд, що експлуатуються управлінням, для безаварійного пропуску весняного водопілля в управлінні створюється відповідна комісія з головних спеціалістів управління.

Комісією обстежуються всі захисні споруди, складаються акти обстеження споруд, а також розробляються першочергові заходи  та  поновлюється  аварійний  запас  матеріалів  на  спорудах. Перевіряється зв`язок, взаємодія  з органами МНС в районах розміщення  захисних  споруд.

 Проводяться роботи з підготовки гідромеханічного та електротехнічного обладнання насосних станцій, створюються аварійні бригади та ін.

Крім цього комісією управління на підставі обстеження складається загальний акт обстеження захисних споруд управління і плануються заходи по відновленню споруд їх капітальному ремонту та модернізації. Складені накази взаємодії між облводресурсами та головним управлінням МНС, управлінням ЦЗН та НС при виникненні надзвичайних ситуацій та в період проходження повеней та паводків. Уточнюються схеми зв’язку з органами місцевого самоврядування.