Експлуатація водогосподарських систем

Черкаське регіональне управління водних ресурсів виконує нагляд за збереженням та використанням водних ресурсів і обслуговує комплекси захисних гідротехнічних споруд на Кременчуцькому водосховищі та захищає від затоплень та підтоплень 56 населених пунктів та 59 тис. гектарів земель та Золотоніського, Чорнобаївського, Черкаського, Чигиринського, Смілянського районів Черкаської області, Глобинського і Кременчуцького районів Полтавської області, Світловодського району Кіровоградської області.     

На шести комплексах захисних споруд побудовані захисні дамби, канали і насосні станції. Загальна довжина дамб – 88,53 км, висота їх  коливається  від 6 до 13,5 м. Для перекачки поверхневого і дренажного стоку із захисних масивів, в тому числі річок Тясмин, Вільшанка, Ірдинка, Золотоношка, Крива Руда побудовано 9 насосних станцій загальною продуктивністю 196,6 м3/сек. Найбільшими є Тясминська, з витратами 85 м3/сек. та Вільшанська, з витратами 40 м3/сек.

Забезпечення надійної експлуатації захисних гідротехнічних споруд є основним пріоритетом колективу управління. Завдяки своєчасному здійсненню планово-попереджувальних заходів і ремонтів, регламентних робіт забезпечується безаварійна робота комплексів захисних гідротехнічних споруд. Проводиться цілеспрямована робота задля безаварійного пропуску льодоходу, повені і паводків. Впроваджуються заходи щодо економії фінансових та енергетичних ресурсів. Робота насосних станцій здійснюється в режимі найнижчих тарифів на електроенергію.