Паводок Черкащині не загрожує.

Паводок Черкащині не загрожує. Принаймні поки що

Вівторок, 15 березня 2011 11:37
           За прогнозами Українського гідрометцентру, поточна гідрометеорологічна обстановка в Україні істотно відрізняється від минулорічної. Фахівці Черкаського регіонального управління водних ресурсів запевняють, що ситуація щодо водопілля поки що спокійна.
«У цей час по створу Кременчуцької ГЕС проходить близько 1900 м3/с, і це не викликає особливого занепокоєння.

            

Але, за даними Гідрометцентру, у Смоленській області, де бере початок Дніпро, висота снігового покриву сягає 40 – 50 см, запаси води в сніговому покриві 100 – 120 м. Отож, з упевненістю сказати, що паводок нам не загрожує, поки що ми не можемо», – йдеться в повідомленні управління.

             Основний тягар із запобігання паводку покладається на насосні станції, які здійснюють перекачування вод і річкового стоку. Їх наразі в області налічується 9. Продуктивність їх коливається від 85 м3/с – це Тясминська насосна станція – до 4,6 м3/с  – це Черкаська.
– З метою запобігання надзвичайним ситуаціям у період водопілля в управлінні створено 9 аварійних бригад, підготовлено 32 машини й механізми, автономні водовідкачувальні засоби, на дамбах зосереджено аварійні запаси каменю, – розповідає начальник управління Олександр Бовсуновський. – Проведені необхідні ремонтні роботи для обладнання насосних станцій, оскільки  повінь – це додаткове навантаження на гідротехнічні споруди, які працюють уже півстоліття.
               Пан Бовсуновський подякував спеціалістам водогосподарського комплексу, які в час недостатнього державного фінансування перекачують насосними станціями воду в нічний час, в умовах найнижчих тарифів на електроенергію, усвідомлено працюючи над збереженням обладнання, яке відпрацювало понад 50 років.
Паводкові явища можуть вплинути на якість питної води, що постачається населенню. На цей час підстав хвилюватися немає.
              За словами заступника начальника управління Владислава Бондаренка,  якість питної води контролюється відділами водокористування і охорони вод, проводиться постійний аналіз води на питних водозаборах м. Черкас, Світловодська, Корсуня-Шевченківського.
Світлана СОБОЛЬ