Вирішити екологічні проблеми регіону владці проситимуть державу

         Забруднена вода, повітря та розмиті береги Дніпра – такі основні екологічні проблеми Черкащини. Вирішити їх власним коштом регіон не в змозі.

         Тому керівники області просять допомоги в держави. Прислухатись до прохань і пропозицій місцевих владців приїхали столичні фахівці.

        У місті відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з екологічних питань. Про що говорили, знають наші кореспонденти.

       До Черкас про проблеми екології приїхали говорити гості зі столиці. У місті відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Тем для дискусій чимало.

              

          Анатолій Семинога, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи: «Проблеми різнохарактерні. Це і проблеми чистоти повітря. Всі ви добре знаєте, що деякі підприємства, особливо в місті Черкаси, перевищують граничнодопустимі викиди в атмосферу. Є проблеми й з водою».
             Найбільше проблем на Черкащині з повітрям. Аміаку та формальдегіду там удвічі більше за норму. Чимало проблем і з водними об’єктами регіону. Передусім, в області потрібно покращити якість роботи очисних споруд і провести берегоукріплення Кременчуцького водосховища.
Однак самостійно вирішити масштабні екологічні проблеми область не може.
           Сергій Рябцев, перший заступник голови Черкаської ОДА:«Вирішення екологічної ситуації залежить і від держави».

Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «На регіональному рівні проблеми Дніпра та Кременчуцького водосховища не вирішити. Адже вартість заходів із покращення екології до 2020 року становить 916, 3 млн. грн.».
              Просять державу підсобити не лише фінансами. Черкаські екологи вимагають допрацювати законодавчу базу.
         Микола Клименко, начальник державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Підприємства знаходять у законі шпарини. Рішення інспекції ігнорують. Доки не буде чіткого закону, ефективності не буде».
Законодавчі зміни, обіцяють державні чиновники, вже найближчим часом відбудуться. Питання щодо грошової підтримки від держави поки що відкрите.