Управління водних ресурів відзначило День прапора по-особливому

У Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів відзначили День державного прапора у досить незвичайний спосіб. Тут свято набуло не лише зовнішніх атрибутів: крім традиційних вишиванок працівники провели зустріч-бесіду із професором Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Віталієм Масненком, де говорили про значення Дніпра в етнокультурі українців.

– Хочу наголосити, що свято Незалежності – це не якесь абстрактне поняття, воно має бути для кожного своє. Тому прекрасно, що водники надають йому таку інтерпретацію. Такимчином воно для них стає чимось рідним і близьким, бо безпосередньо торкається їхньої роботи, – зазначив Віталій Масненко по закінченні заходу. І додав, що дляповного висвітлення теми довелось трохи попрацювати. Адже ми звикли говорити про Незалежність в контексті загальних віх в історії, подій, що передували серпневим подіям 1991 року. А тут довелося зв’язати в один вузлик вірування, традиції українців, економічне значення річки для різних поколінь в різні часи. Екскурс в історію розпочався від зародження цивілізації, дохристиянських часів, обожнення води та вогню як основ життєдіяльності людства, а завершився періодом Великої вітчизняної війни та сучасними подіями.

Працівникам водного господарства бесіда сподобалася, адже вони отримали нову, пізнавальну інформацію через призму рідного водного середовища.

– Ми хочемо донести до свідомості кожного, що Дніпро – це наша головна річка із давніх часів і до сьогодення. Вона була годувальницею, своєрідним рубежем, що захищав від ворогів. Дніпро нерозривно пов’язаний із незалежністю. В народі кажуть, що без верби й калини нема України. Із впевненістю можна стверджувати, що немає її і без Дніпра. Тому ми маємо шанувати нашу головну водну артерію і прививати любов до ріки, як і до землі молоді, – аргументував свою позицію начальник Черкаського РУВР Олександр Бовсуновський.

Джерело: Прочерк