Захист від затоплення та підтоплення

 Кременчуцьке водосховище є одним з найбільших штучних водоймищ на Україні з сезонним регулюванням стоку, має найбільшу корисну ємність із всіх Дніпровських водосховищ. Режим роботи Кременчуцького водосховища визначається міжвідомчою комісією при Держводагенстві України, а по Стеблівському та Корсунь-Шевченківському водосховищах - міжвідомчою комісією по встановленню режимів роботи водосховищ і управлінням водними ресурсами р. Рось при Дніпровському басейновому управлінні водних ресурсів.

 З метою оперативного реагування на можливі кризові ситуації та спостереження за режимом роботи водних об’єктів в управлінні діє аналітично-диспетчерська служба стеження за водними об’єктами. Спостереження за рівнями води на Кременчуцькому водосховищі ведеться по 9-ти насосних станціях і за даними диспетчера Кременчуцької ГЕС, а по Стеблівському та Корсунь-Шевченківському водосховищах – за даними диспетчерів відповідних водосховищ.

 Основними видами захисних споруд на Кременчуцькому водосховищі є захисні дамби і насосні станції. На шести комплексах захисних споруд побудовані захисні дамби, канали і насосні станції. Дамби розпластаного (Будище-Свидівська, Золотоніська, Вільшанська), обтиснутого (Оболонська) і комбінованого (Тясминська) профілів. Загальна довжина дамб - 88,53 км, висота їх коливається від 6 до 13,5 м.

 Для перекачки поверхневого і дренажного стоку із захисних масивів, в тому числі річок Тясмин, Вільшанка, Ірдинка, Золотоношка, Крива Руда побудовано 9 насосних станцій загальною продуктивністю 196,6 м3/сек. Найбільшими є Тясминська, з витратами 85 м3/сек. та Вільшанська, з витратами 40 м3/сек.

           Для захисту земель і населених пунктів від затоплення і підтоплення водами Кременчуцького водосховища, захищено 6 масивів загальною площею 58,971 тис. га, на яких знаходяться 56 населених пунктів, 16 промислових підприємств та ряд інженерних споруд. Щоб запобігти руйнуванню берегів водосховища, проводяться берегоукріплювальні роботи.