Найважливіший ресурс для людства

День води у 2023 році відзначатимуть 22 березня, дата випадає на середу. Мета свята – звернути увагу світової спільноти на проблему забруднення водних ресурсів. Цього дня проводяться семінари, конференції, флешмоби, в освітніх закладах показують документальні фільми про природу. Заходи мають нагадати, що виснаження довкілля негативно позначається якості життя. І найважливіший ресурс для людства — вода, від неї залежить здоров’я, інколи й життя.

      Скільки свят приурочено воді

Про глобальний захист водойм на міжнародному рівні замислювалися із середини ХХ століття.

 

У 1978 р. було затверджено Всесвітній День моря. Упродовж 2 років його святкували 17 березня, а з 1980 р. перенесли на 28 жовтня. 1992 р. на конференції ООН, присвяченій саміту Землі, запропонували відзначати День океану. Але ініціативу розглянули лише у 2008 р. та відвели знаменною датою 8 червня. У календарі відмічені інші дні, пов’язані з водою. 19 січня (06.01 за старим стилем) – Хрещення, на честь занурення Ісуса Христа в Йордан Іваном Хрестителем. 7 липня, Івана Купала, час очищення від гріхів, який святкують із часів язичництва. 2023 року дата Дня моря випадає на суботу, океану — на четвер, Хрещення відзначать у четвер, а Купальник — у п’ятницю.

Всесвітній День водних ресурсів – офіційна назва березневої урочистості. Члени Ген. Асамблеї Організації Об’єднаних націй у Женеві, 1992 р., підписали резолюцію, яка затвердила ще одне свято води. Під час нього проходять заходи щодо розробки програм захисту навколишнього середовища та складають плани з реалізації.

                          Як проходить Міжнародний День води

Незважаючи на те, що свято, яке відзначають у березні, порівняно молоде, під час нього відбуваються найзначніші заходи, присвячені охороні природного середовища. Щорічно визначають найважливіші проблеми, формулюють завдання та висвітлюють їх на Асамблеї ООН. Координацію перебирає одне з Міжнародних природоохоронних товариств. У 2022 р. запустили марафон за станом водних ресурсів, який закінчиться 22 березня 2023 р. Підсумкову конференцію проведуть з ініціативи ООН у Нью-Йорку. У ній візьмуть участь 200 млн. чоловік з усього світу, що перебувають у 200 природоохоронних організаціях. Ініціатором марафону стала активістка Міна Гулі, яка бере участь у багатьох заходах. Вона і порекомендувала провести його під девізом – Run Blue (Синій біг, або біг до синього).

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить