Засідання Басейнової Ради р. Дніпро 17.07.12

17 липня 2012 року у с. Святилівка Глобинського району Полтавської області  на Оболонській дільниці Черкаського регіонального управління водних ресурсів відбулося розширене виїзне засідання секції еколого-гідроморфологічних досліджень Дніпровських водосховищ Басейнової Ради р. Дніпро.

 

Мета засідання була спрямована на аналіз екологічних проблем Кременчуцького водосховища, а саме Сулинської затоки, та пошуків їх вирішення.

 Засідання секції було розпочато Замикулою В.В. – головою Басейнової ради р. Дніпро, заступником голови Полтавської обласної державної адміністрації, який у ході  доповіді зазначив, що від ефективного вирішення екологічних проблем сьогодення залежить становлення та розвиток української нації, суспільного виробництва. Тому необхідно спрямувати спільні зусилля на екологічне оздоровлення басейну річки Дніпра, зокрема Сулинської затоки, що забезпечить безконфліктне співіснування природного середовища і суспільства.  

 У постановці та вирішенні проблем взяли участь науковці, спеціалісти водогосподарської галузі, представники міських обласних державних адміністрацій.

 У ході роботи засідання були розглянуті наступні питання:

    - еколого-гідроморфологічні дослідження в Кременчуцькому водосховищі;

          - екологічний стан водних екосистем Сулинської затоки та шляхи їх відродження;

         - гідрологічний режим басейну р. Сули;

 -стан дотримання природоохоронного законодавства землевласниками, земле- та водокористувачами у верхів’ї Сулинської затоки;

     - основні причини незадовільної охорони і відтворення водних живих ресурсів у Сулинській затоці та шляхи вирішення існуючих проблем;

        - гідрологічний та гідрохімічний моніторинг р. Сула;

        - вплив заростання на умови відтворення риб в Сулинській затоці;

        - зміни рослинності Кременчуцького водосховища.

 По закінченню роботи комісія виокремила ряд першочергових завдань, необхідних задля поліпшення екологічного стану Сулинської затоки Кременчуцького водосховища, які будуть виконуватися обласними, міськими та сільськими адміністраціями, водогосподарськими підприємствами, науковцями в межах своїх повноважень.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить