Розчистка меліоративних каналів – одна з умов повноцінного функціонування річок.

Такого висновку дійшли учасники наради, що днями відбулася під керівництвом першого заступника голови Черкаської ОДА Віталія Коваля за участі водників, екологів, керівників кількох районів.

 – Маємо обласну програму розвитку рибного господарства водойм на 2014-2020 роки, – сказав перший заступник. – Вона передбачає й заходи з проведення меліоративних робіт на мілководних ділянках акваторії Кременчуцького водосховища. Це, зокрема, розчистка каналів в адмінмежах селищних рад. Це і в цілому розробка проектно-кошторисної документації з розчистки нерестовищ. Як відомо, ми взяли курс на зарибнення водосховища.

 Та фахівці зауважують, що втілення в життя цих планів потребує значних коштів.

   Кременчуцьке водосховище міліє через переформування берегів через тверді наноси, які ідуть зі стоком річки! Це явище виникло давно і риба потерпає від задухи. Утворюються відшнуровані ділянки від русла річки. Безумовно, його потрібно розчищати, однак навіть якщо залучити місцеві бюджети, це не вирішить проблеми, – зазначив начальник Черкаського РУВР Олександр Бовсуновський.

 Тому вирішили залучати як місцеві, так і обласний бюджет, а також фінансування  в межах інвестиційних проектів та допомоги рибодобувних підприємств.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить