Кременчуцькому водосховищу – 55 років

 Саме таку назву мала медіа-презентація, з якою днями виступили представники Черкаського регіонального управління водних ресурсів перед студентами. На зустрічі  «охоронці води» не лише за допомогою слайдів у доступній цікавій формі розповіли  про історію створення Кременчуцького водосховища, а й порушили актуальні  на сьогодні питання забрудненості води підприємствами міста та обговорили потребуукріплення берегів.

 Для багатьох молодих людей, які прийшли цього дня на зустріч, стали цікавими  такі цифри. Україна має більше тисячі водосховищ та 28 тисяч ставків. Якщо розглядати водосховищну статистику у питомих показниках (на одиницю площі), то Україну можна зарахувати до держав із високою насиченістю територій штучними водосховищами і ставками.

А взагалі, водосховище – це штучна водойма, створена для накопичення, зберігання та подальшого використання води, регулювання стоку води.

Начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський  насамперед провів невеликий екскурс в історію. Адже сьогодні молодь дуже мало знає про такі далекі 1958-1961 роки, коли було створено Кременчуцьке водосховище.

 – Кременчуцьке водосхо?вище – водосховище на річці Дніпро в Полтавській, Кіровоградській та Черкаській областях України. Розташоване між Канівським та Дніпродзержинським водосховищами. Це найбільше водосховище в Україні. Його роль у системі водних ресурсів держави важко переоцінити, – сказав Олександр Бовсуновський.

В результаті виконання проектних заходів по організації Кременчуцького водосховища в сільській місцевості відбулося масове обновлення перенесених будівель. Поліпшилося планування і благоустрій сіл. Були побудовані нові школи, лікарні, системи централізованого водопостачання з забором із артезіанських свердловин.  Тобто, у виграші залишилася на той час і держава, і населення.  

Та особливе пожвавлення виникло поміж молоді, коли почали обговорювати проблемні питання. Студенти  найбільше переймалися питаннями: яку воду ми п’ємо та чи не затопить Митницю, як один із районів міста. І, безумовно, не могли обійти своєю увагою питання забруднення води підприємствами міста.

 – Про роботу свого відділу на таких зустрічах розповідаю молоді не вперше. Приємно, що студенти інформацію сприймають із цікавістю, завжди ставлять багато запитань. От і цього разу говорили про основних забруднювачів у 2015 році та про переформування берегів через загрозу їхнього руйнування, – каже начальник відділу комплексного використання водних ресурсів  Вікторія Іванюк.

Сподобався захід не лише безпосереднім його учасникам (молоді та Управлінню водних ресурсів), а й працівникам Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Василя Симоненка. Тож вони пообіцяли організовувати такі екологічні зустрічі й надалі.  

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить