До відзначення Всесвітнього дня охорони праці

      У  Черккському управлінні захисних масивів дніпровських водосховищ відбувся захід на актуальну тему:«Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату» за участю начальників відділів, спеціалістів, начальників дільниць та працівників, відповідальних за техніку безпеки. Відкриваючи зібрання, начальник управління Олександр Бовсуновський ноголосив:

- Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ-випромінювання та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій. Цей день звертає додаткову увагу на те, що забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль.

Все це значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, підвищений вплив хімічних речовин, збільшення трансмісивних захворювань. Через повномасштабне вторгнення та воєнні дії на території нашої держави екологія навколишнього середовища зазнала катастрофічних збитків. Війна — це не лише інфраструктурні руйнації та смерті серед населення. Війна несе небезпеку людям та природі навіть там, де активних бойових дій не було чи де вони були раніше. Російський агресор створює екоцид нашій природі, непоправно забруднюючи водойми та ґрунти України, спалюючи ліси та промислові об’єкти, викидаючи в навколишнє середовище величезну кількість хімічних речовин, отруюючи наші родючі землі на десятиліття. Це часто має довготривалий ефект — наслідками можуть стати навіть зміна погоди, кислотні опади і т. ін.,  що негативно впливає на життя і здоров’я людей, знижує рівень працездатності та емоційний стан наших громадян. Гинуть люди, втрачається і руйнується величезна кількість промислових об’єктів, втрачаються робочі місця: вони стають не завжди безпечними для функціонування, обслуговування та створення належних умов праці.      Але, попри все, ми мусимо вистояти, перемогти, відбудувати і йти далі. І це обов’язково буде завдяки самовідданим діям наших захисників і захисниць, на славу нашої держави, у пам’ять про тих, хто віддав своє життя за Україну.

Провідний інженер з охорони праці Андрій Пономаренко представив до уваги присутніх тематичний відеоролик, у якому висвітлено тему зміни клімату, спричинену також і людиною, яка є одним із основних факторів, що трансформують світ праці. Адже видобуток корисних копалин, створення сміттєзвалищ, розвиток автотранспорту, нераціональне сільське господарство не тільки безпосередньо впливає на здоров’я робітників і більшої частини населення, а й призводять до глобальної зміни клімату.

Отже, забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату - важливе завдання, яке потребує спільних зусиль, адже зміна погодних умов безпосередньо впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить