4 липня річка Дніпро відзначає своє свято

На Європейському континенті Дніпро є третьою річкою після Дунаю та Волги за площею басейну та четвертою за довжиною. В Україні ріка протікає довжиною 981 км з площею басейну 291,4 тис. км2. Водні ресурси Дніпра становлять близько 80% водних ресурсів України.

 

 

 

У зв’язку з цим тут сформувалась галузева і територіальна структура, де переважають базові галузі паливно-енергетичного, металургійного комплексу, важкого машинобудування. Самовідновлюваної здатності водної артерії вже недостатньо для відновлення порушеної екологічної рівноваги. У Дніпро і у його притоки щороку скидається велика кількість забруднених стічних вод з підприємств промисловості, сільського господарства. 

 У незадовільному екологічному стані перебуває річка Тясмин. Забруднення річки відбувається внаслідок замулення дна, заростання гідрофітною рослинністю русла річки, застійних явищ через відсутність течії. Низьку водність річки спричинює існування водосховищ і ставків як на самій річці, так і на її притоках. Одним із чинників забруднення є також незадовільна робота очисних споруд підприємств, які знаходяться в басейні р. Тясмин.

Екологічна ситуація р. Рось – одної з головних притоків Дніпра в межах Черкаської області – на сьогоднішній день перебуває у задовільному стані.

Розроблена та вступила в дію Обласна екологічна програма „Чистий Дніпро” відповідно до Закону України “Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року”. Програмою передбачено проведення 53 природоохоронних заходи на загальну суму 400,882 млн. грн.

За інформацією Золотоніського міського виконавчого комітету та за даними Департаменту капітального будівництва вдалося зробити реконструкцію очисних споруд м. Золотоноша, а саме: двох біофільтрів, двох первинних та двох вторинних вертикальних відстійників, одного вертикального відстійника під біореактор, двох біофільтрів з установкою системи зрошування. На сьогоднішній день роботи з реконструкції другої черги об’єкта майже завершено.

Екологічний стан Дніпра наразі такий, який потребує докорінної зміни у бік поліпшення, необхідно здійснити модернізацію і реконструкцію очисних споруд, очищення річок і водойм області, що знаходяться в басейні р. Дніпро. Обов’язком кожного громадянина має бути усвідомлення бережливого ставлення як до водойм, їх схилів, прибережних захисних смуг, так і до підземних надр.

Саме з метою пропагування серед людей бережливого ставлення до Дніпра, збереження екологічної та культурної спадщини Славутича і засноване це свято. Маємо надію, що Дніпро надалі стане чистою рікою, завдяки зусиллям всієї країни.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить